Cardano Mu Ethereum Mu?

0 25

Cardano mu ethereum mu? Piyasa araştırması yaparak bir tercihte bulunabilirsiniz. Bu iki farklı kripto birimi son yıllarda popülerliğini her geçen gün arttırıyor.

Cardano Mu Ethereum Mu?

Cardano ve ethereum sorgulaması yapıldığında bilinmesi gereken ilk şey ikisinin de aynı temeli kullandığıdır. Ethereum klasik kurucularından bir kişi farklı bir amaç için Cardano’yu yarattı. Charles Hoskinson ve Jeremy Wood Ethereum kaynaklı yeni bir birim oluşturdu.

2015 yılında Cardano piyasaya sürüldü. Her iki kripto para biriminin programlama dilleri çok farklıdır. Her ikisi de benzer bir blok zincirine sahip olduğu için yatırımcılar kıyaslama yapmaktadır.

Kullanılan algoritmaların farklı olması temel olarak seçim yapılmasını zorunlu kılar. Cardano Ouroboros teknolojisin kullanıyor. Ethereum ise daha fazla enerji kullanırken kullanımı çok daha pahalıdır.

Cardano ve Ethereum Farkı

Cardano mu ethereum mu anlamak için farklarını bilmek gerekir. Cardano ve Ethereum arasında en temel fark piyasadaki değerleridir. Cardano diğerine göre çok daha ulaşılabilir bir fiyattadır. Ethereuma göre 60 sent ve daha azına Cardano olabilirsiniz. Ethereum ise piyasa değeri en yüksek olan kripto para birimlerinden biridir. Yatırım yapmaya yeni başlıyorsanız eğer Ethereum yatırımcıların ilgisini daha çok çeker. Çünkü geçmişi daha eskidir ve Cardano ’ya göre daha yerleşiktir. Bu sayede piyasa geleceği hakkında tahmin yürütmek daha kolay olur. Alt coinlerin hareketliliği daha ani olduğu içinde anlık kar ve zarar oranı yükselir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.