Ceek VR Nedir? [CEEK Hakkında Her Şey]

0 44

Ceek VR Nedir?

Ceek VR (CEEK) müzisyenleri, atletleri ve diğer dijital yaratıcıları direkt olarak meraklıları ile bir araya getiren bir metaverse projesidir. Tüm dünyada en iyiler arasında bilinen sanatçılar ile işbirliği yaparak, sanal gerçeklik (VR) dünyasında bulunan kullanıcıları ve sanatçıları bir araya getirmektedir.
Platformun yerel tokenı CEEK’tir ve CEEK Token ERC-20 tabanlı ve madenciliği yapılmayan bir tokendır. Toplam CEEK token arzı 1.000.000.000 adet olup dolaşımdaki arzı ise 744.176.729 adettir.

CEEK Token Projesi

 

Ceek VR Nedir? Ceek VR, kendisini video ve müzik yayıncılığının geleceği olarak görmektedir. Patentlidir ve şu anda tüm dünyada satılan bir VR gözlüğü setine sahiptir. Bu set ve Ceek Sanal Gerçeklik Platformu aracılığı sayesinde proje, VR içerikler için çeşitli kanallar sağlamaktadır. VR gözlük seti ve platform sayesinde yayıncılar, sanatçılar ve sporcular metaverse ortamında performans sergileyerek para kazanabilmektedirler.
Ceek VR, dünyanın en büyük müzik şirketlerinden olan Universal Music ile işbirliği içine girmiştir.

Ceek, bu işbirliği kapsamında Bon Jovi, Lady Gaga, U2, Sting, Ziggy Marley gibi dünyaca ünlü sanatçıları metaverse ortamında hayranları ile bir araya getirmeyi hedeflemektedir.
Platformdaki sanatçılar ve diğer kişiler, özel deneyimleri tokenize edebilmekte ve bir VR deneyiminin farklı bileşenleri için hayranları ile değiş tokuş edilebilecek kripto paralar mintleyebilmektedir.

Bu deneyimler arasında ise bir albüme ya da şarkıya adanmış, özel olarak tasarlanmış bir VR dünyasından bir metaverse konserini en ön sıradan izlemeye kadar birçok şey sayılabilir.

Ceek VR Projesinin Kurucuları Kimlerdir?

Ceek VR Nedir? Ceek Global Innovations tarafından geliştirilen Ceek, 2018 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Şirket, yönetim kurulu başkanı (CEO) olan Mary Spio tarafından kuruldu.
Mary Spio, ABD Hava Kuvvetleri bünyesinde geniş bant iletişim teknisyeni olarak çalışmıştır. Daha sonra birçok farklı şirkette roket ve uydu mühendisliği yaptı. Spio meslek kariyerinde Microsoft XBOX, Tribune News Company, Coca Cola, Toyota gibi şirketlere teknik rehberlik hizmeti de vermiştir. Gen2Media ve Next Galaxy Corp şirketlerini kurduktan sonra 2016 tarihinde Ceek VR’ı kurdu.

CEEK Token İstatistikleri

Ceek VR Nedir? CEEK token, 21 Ocak 2022 tarihi itibari ile verilere göre 284.801.782,11 dolarlık piyasa değeri ile en değerli 158. kripto para projesi konumunda bulunmaktadır.
CEEK token, tüm zamanlardaki en yüksek değerini 29 Kasım 2021 tarihinde 1,20 dolar ile gördü.

Ceek VR Projesini Özel Yapan Ne?

Ceek VR Nedir? Ceek VR projesi, fiziksel bir etkinliği izlemeye çok daha ucuz ve geniş ölçekli bir alternatif sunar. Farz edelim ki bir futbol maçını ya da konseri en önden izlemek istiyorsunuz. Koltuk sayısı sınırlıdır ve bu yüzden bilet fiyatları epey yüksek olacaktır. Fakat Ceek VR, yüzbinlerce kişiye metaverse dünyasındaki etkinlikleri en önden deneyimleme olanağı sunmaktadır ve böylece maliyet de düşer. Bu, etkinlikleri düzenleyen kişiler için önemli bir avantaj sunar.

Bu sayede daha fazla bilet satabilir ve daha çok gelir elde edebilirler.
Ceek’i asıl farklı kılan şey, blok zincir teknolojisini kullanmasıdır. Blok zincirinde içerik görüntüle doğrulanır ve sanatçılar, kaç bilet sattıklarını gerçek zamanlı olarak görürler. Bu sayede süreç çok daha şeffaf bir hale gelir. Blok zincirin değiştirilemezliği sayesinde artık sanatçıların bir dijital platformun verilerine sonuna kadar güvenmesi gerekmez.

Whitepaper: CEEK Token

Ceek VR Nedir? Ceek whitepaper, Ceek VR şirketini “birinci sınıf iş ortaklarına yönelik sanal gerçeklik (VR) deneyimlerinin çok kanallı dağıtımı için ödüllü bir donanım ve yazılım geliştiricisi ve dağıtıcısı”nın adıdır. Ceek whitepaper, şirketin ürettiği VR gözlük setlerinin tüm dünyada çeşitli fiyat seçenekleri ile satıldığının vurgusunu yapmaktadır.
Whitepaper, sistemin hangi ihtiyaçlara cevap verdiğini ve nasıl işlediğini detaylarıyla aktarmış ve CEEK tokenın nasıl kazanılacağını da anlatmıştır. Bu sisteme göre yaratıcılar platform içinde kullanmak üzere kendi coinlerini üretebilir ve bu coinler CEEK token karşılığı bir değer kazanır.

Yapımcılar dijital pazarlama ürünleri üretip bu ürünleri hayranlara satarak, sanal eğitim atölyeleri ya da etkinlik düzenleyerek de CEEK elde edebilirler. CEEK sahiplerinin platformda çeşitli konularda oy hakkı bulunmaktadır ve bunlardan biri de en iyi VR içeriği organize etmektir. Oylamayla seçilen bu organizasyonu düzenleyen de CEEK token ile ödüllendirilir.

 

Ceek VR (CEEK) Sıkça Sorulan Sorular

Ceek VR Nedir?
1. Ceek VR (CEEK) nedir?
Ceek VR (CEEK) müzisyenleri, atletleri ve diğer dijital yaratıcıları direkt olarak meraklıları ile bir araya getiren bir metaverse projesidir.

2. Ceek VR (CEEK) ne işe yarar?
Tüm dünyada en iyiler arasında bilinen sanatçılar ile işbirliği yaparak, sanal gerçeklik (VR) dünyasında bulunan kullanıcıları ve sanatçıları bir araya getirmektedir.

 

3. Ceek VR (CEEK) kurucuları kimdir?
Ceek Global Innovations tarafından geliştirilen Ceek, 2018 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Şirket, yönetim kurulu başkanı (CEO) olan Mary Spio tarafından kuruldu.

 

4. Ceek VR (CEEK) toplam arzı ne kadar?
Ceek VR Nedir? Platformun yerel tokenı CEEK’tir ve CEEK Token ERC-20 tabanlı ve madenciliği yapılmayan bir tokendır. Toplam CEEK token arzı 1.000.000.000 adet olup dolaşımdaki arzı ise 744.176.729 adettir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.