Charlie Shrem Kimdir?

0 18

Brooklyn’de 25 Kasım 1989 yılında dünyaya gelen Charlie Shrem, kuyumcu bir aileden geliyor. Yahudi-Suriye asıllı Shreem, Yahudi lisesinden mezun olmasıyla birlikte, City University of New York’ta eğitimine devam ederek, Ekonomi ve Finans bölümünü dereceyle bitirdi.

Charlie Shrem; Erken Gelen Bitcoin Eğilimi

Kripto para dünyasına ilk eğilimi üniversite son sınıfta öğrenciyken başlayan Charlie Shrem, yaptığı ilk yatırımda büyük para kaybı yaşadı. Bu kaybı bir tecrübe olarak düşünen Shreem, depolama hizmetinin çöküşünden ders çıkararak, BitInstant projesini başlattı.

Bu projede; kendisi gibi kripto para birimlerine ilgi duyan Gareth Nelson ortaklık yaptı. Bu ortaklıkta %30 gibi bir başarı elde eden girişimci, Winklevoss Capital Management’in de içinde olduğu birçok yatırımcıdan destek almayı başardı.

Suç Dosyası Sonrası Bitcoin Dünyasına Geri Döndü

Bitcoin dünyasında 1 milyon doların İpek Yolu karaborsasına aktarıldığı dönem olan 2014 yılında; bu suçla ilgisi olduğu düşünüldü ve 2 yıl boyunca hapis yattı. Cezası süresince, BitInstant projesi 2013 yılında kapatıldı ve 2014 yılında uyuşturucu suçuna iştirak etmekten 5 yıl daha cezaya çarptırıldı.

Ancak 2015 yılında sokağa çıkma yasağı yanında denetimli serbestlik ile dışarı çıktı. 2016 yılına kadar hapsolan Charlie Shrem, bu süreçte tüm parasını kaybetti. 2019 yılında kripto dünyasını liderlerini destekleyen Shreem, Untold Stories postcastini başlattı.

Crypto.IQ’yu kurmasıyla birlikte kripto dünyasında büyük başarı elde eden Shrem, tahmini servetinin 60 milyon dolar olduğu düşünülüyor.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.