Coinbase Güvenliği

0 32

Coinbase güvenliği yatırımcılarının kripto para işlemlerinin sorunsuz gerçekleştirilmesi için önemlidir. Bankadaki nakit paraların tam tersi bu kripto para borsası yasal bir düzenlemeye tabii değildir.

Coinbase Güvenliği Nasıl?

Coinbase yatırımcılarına kripto para işlemleri aldıran bir borsadır. Global olarak değerlendirdiğimizde bugün 70 milyondan fazla kayıtlı müşterisi bulunuyor. Ülkemizde de en fazla kullanılan ikinci kripto para borsası.

Coinbase yatırımcılarının kripto paralarını internetsiz soğuk cüzdanlarda sakladığını söylemektedir. Açıklamaya göre müşterilerin %98’inin kripto parası soğuk cüzdan da toplanıyor. Kalan %2’lik durum ise aktif olarak kullanılmaktadır.

Müşteri güvenliğini saklamak için sigortada yapıyor. Sigorta poliçesi üzerinden varlıkların korunmasına teminat veriliyor. Eğer müşterilerinin kripto parasına bir şey gelir ise belirli kurallar ile teminat sunuyor. Elbette bu teminatın %100 olduğunu söylemek mümkün değildir. Yani yatırımınız eğer güvenlik ihlali nedeniyle çalınır ise geri alamama ihtimalinizde bulunur.

Coinbase Sigorta Poliçesi

Coinbase güvenliği soğuk cüzdan ve sigorta poliçesi üzerinden yapılıyor. Toplam kayıplar üzerinden sigorta kaybın bir kısmını karşılayacaktır. Eğer müşteri sigorta poliçesini aktif hale getirmesi ise o zaman kayıplar sigorta kapsamına girmez. Yani kimliğiniz çalınırsa veya korsanlığa maruz kalırsanız o zaman kripto paralarınızı dönüşümsüz olarak kaybedersiniz.

Güvenliği arttırmak için 2 faktörlü güvenlik koruması mevcuttur. Parmak izin veya Face ID kullanılabiliyor. Güçlü parolalar belirleyerek ve 2 faktörlü korumayı etkin hale getirerek kişisel güvenliğinizi arttırabilirsiniz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.