DAO Nedir? Özellikleri Nelerdir?

0 5

DAO nedir; Kodlarla yönetilen ve merkezi olmayan DAO ETH piyasasında yer alan kripto para birimidir. Paranın blok zincir sistemiyle teknolojiler arasındaki dolaşımını sağlayan DAO, BTC çevrim içi ödemelerle de karşılaştırılmaktadır. Bir şirket biçimi olarak, kripto jetonu tarafından yönetilmektedir.

DAO Nedir Ve Özellikleri Nelerdir?

DAO nedir; kodlu bir şirket yönetimi olarak bilinen DAO, doğal bir avantaj sunar. Tarafları ve yönetimi bulunmayan organizasyon inşasıdır. Teknolojik gelişimlerde, adil bir organizasyon tipi seçilerek, yatırımcıların da dikkatini çeken paydaş özellikleri de dikkat çeker.

  • DAO ile açık erişim özellikleri bulunur.
  • Kod açık kaynak kodlardan oluşur.
  • Blok zincirinde herkes geçmişi tarayabilmektedir.
  • Demokratik değişiklikleri bulunabilen özellikler sunar.
  • DAO sisteminde hiyerarşi yoktur ve paydaşlar karar verir.
  • Sürücüsü olmayan gibi düşünülen DAO sisteminde, insan eşiği için oy kullanımı yapılmalıdır.

Oldukça eşitlikçi bir programlamaya tabii olan sistem, kod açık kaynak özelliklerinden kaynaklı da dikkat çekmektedir. Açık erişim özellikleri ve bilgi toplama tipi de finansal açıdan yatırımcıların yönelmesini sağlar.

DAO kurallarını değiştirmek zor olduğu için yatırımcıların sıkıntı yaşamasına neden olabilmektedir. Para kaybı ve potansiyel hırsızlık durumlarına karşı da önlem alınması gereken fikir birliği gerektiren sistemlerdir. DAO durdurulamaz kod olarak sorun yaşatacağı düşünülen sistem özelliklerine de sahiptir. Bazı boşlukların kapatılmaması da işletim açısından yatırımcıların büyük adımlar atmamasına neden olabilir. ETH blok zincir üzerinden dağıtılır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.