Decentralization Nedir? Nasıl İşler?

0 9

Decentralization nedir; yerinden yönetim tanımlaması olan Decentralization, merkezi otoritelere bağlı olmayan ticaret alanlarında karşımıza çıkan kavramlardan biridir. Finansal denetimlerin merkezinde olmayan ve belirli bir otoriteye bağımlı kalmayan işlem alanına sahiptir. Ademi merkezcilik olarak da tanımlanan bu işlem alanında para politikaları esnek ve demokratik bir zemin sunmaktadır.

Decentralization Nedir Ve Nasıl İşler?

Decentralization nedir; merkezi hükümetlerin kendi para birimlerine göre işleme aldığı ekonomiden bağımsız olarak harekete geçmiş olan bitcoin Satoshi Nakamoto tarafından kurulmuştur. İlk olarak kripto para piyasasını blok zincirle açarak, arz ve talep üzerine işlem yapılmasını sağlar. Dünya ekonomisinde ülke paraları ekonomik sistemin çökmesine neden olurken, kripto para dolaşımında etkiler farklı konumlanmaktadır.

  • Decentralization yapısı blok zincir üzerinden yerinde yönetim özelliğine sahiptir.
  • Blok zincir teknolojisi üzerine ademi merkeziyetçilik olarak tanımlanır.
  • Ekonomik açıdan kendi alt yapısını oluşturmuştur.
  • Kendi sistemlerini benimseyen kripto para ticareti ülkelere bağlı olmadan da ilerler.
  • Decentralization merkezi hükümetin para birimlerine bağlı kalmaz.

BTC tarafından geliştirilen bu sistem, günümüzde yüzlerce kripto para ile kendi alternatif dünyasını kurmuştur.  Blok zincir teknolojisi sayesinde, kullanıcıların al sat işlemleriyle üreticinin üretim alanı da ekonomide farklı dengeler oluşturur. Decentralization merkezi olmayan yerinde yönetim işletimine sahip, farklı bir sistemle karşımıza çıkar. Bu da merkezi olan para politikalarından bağımsız kendi teknolojisi ve dolaşım sistemine bağlı olarak ilerlemesi demektir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.