Dijital Altına Eğilim

0 7

Dijital altına eğilim başlayalı iki sene oldu. Çünkü saklama ve değer artırma yeteneğindedir. Aynı zamanda gerçek altınla karşılaştırılabilir yapısı bulunur.

Ancak kripto para birimini ifade eder. Dünyada altın çok sınırlıdır. Hatta şuanda alıp taktığımız neredeyse tüm altınlar zamanında Azteklerden İspanyolların ele geçirdiği altınlardır. Buna istinaden dijital altın da sınırlıdır. Kripto para birimlerinin sınırlı arzı vardır.

Neden Altın Alınır?

Dijital Altına Eğilim; Altın sıklıkla bozdurulmaz, uzun vadeli yatırımdır. Alışveriş yaparken altınla ödeme kabul edilseydi o zaman yatırım değeri daha düşük olurdu ancak alındığı gün itibari ile altının uzun vadede artmasını bekledikleri için alınan bir değerli madendir.

Dijital Altına Eğilim; Dijital Altın Alma

Dijital altın aslında en başta Bitcoindi. Kripto para biriminin ilk örneği altın sayılır. Ortaya atılma nedeni nakit sistemi olarak eşleri ile değiş tokuş yapılmasıydı. Ancak sistem öyle ilerlemedi. Oldukça oynak olan piyasa bitcoinin bu amacını sınırladı.

Neden Kripto Para Alırız?

Dijital altına eğilim, aslında altın alma, TL’yi dolara ya da Euro’ya çevirip yastık altına atma ile aynı mantığı taşır. Sadece elinizde değildir, bir hesapta dijital rakamlar olarak belirir. Kasanıza 5 altın yapıp koymak ve 10 sene sonra bozdurmak yerine. 5 altın parasına kripto alırsınız. Ancak şuan Bitcoin altından çok gümüşe benzemektedir. Altın kenara koyduğunuzda kafanıza sadece eve hırsız girerse ne olur düşüncesi belirir. Kripto paranızda ise her gün düştü mü çıktı mı stresi yaşarsınız.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.