Dijital Nakit veya İnternet Parası

0 10

Dijital nakit veya internet parası kripto paralardır. Kripto paralar uzun yıllardır kendine özel borsalarda işlem aldırıyor. İnternet parası hakkında detaylar sizlerle…

Dijital Nakit veya İnternet Parası: En Popüler Kripto Para Birimleri

Kripto para deyince bugün birçok para birimi sayılabilir. Bazılarının değeri çok az olsa da hepsine işlem alınabiliyor. Bugün internet parası denildiğinde akla ilk olarak Bitcoin gelir. Diğeri ise Ethereum’dur. Alt coinlerin genel seyri de bu iki büyük ve temel para birimimin değerine dayanır.

En çok alınıp satılan para birimlerinin ilk 10’u kendi içinde yer değiştirebiliyor. Ancak temel olarak yatırımcılar belirli blok zincirlerinin üzerine yoğunlaşmaktadır.

En Çok Kullanılan İnternet Parası

Dijital nakit veya internet parası denilince akla her zaman ilk olarak Bitcoin gelir. BTC oynaklığı çok yüksektir ancak yine de tercih edilir. Dijital ödeme yapmak için üretilirken bugün yatırımcılar para kazanmak için tercih etmektedir. Ethereum ETH ise ikinci önemli para birimidir. Bitcoin’den sonra en fazla piyasa değerine sahiptir. Ripple ise ödeme ağının üçüncü sırasında yer alıyor. XRP küresel ağını her geçen gün arttırmaktadır.

Tether USDT İse sabit para birimlerinden biridir. ABD dolarıyla kripto para ilişkisi kuruldu. Cardano ise ADA farklı bir teknoloji üzerine kurulu. Polkadot, Yıldız, USD Coin ve Dogecoin gibi birçok internet parası da bulunmaktadır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.