Dogecoin Fiyat Geçmişi

0 23

Dogecoin fiyat geçmişi öğrenerek gelecek hakkında doğru tahminlerde bulunabilirsiniz. Dünyanın en değerli 10 kripto parasından biri olan Dogecoin geçmişi yazımızda.

Dogecoin Fiyat Geçmişi

Dogecoin bugün önemli ve popüler kripto paraları arasında kendisine yer buldu. Günümüzde parlak bir tablo izlerken geçmişi sanıldığı kadar aydınlık değildir. Tarihinde bir coin fiyatının 10 sentin altında kaldığını bile görebiliyoruz. 2021 yılının başında ise değerini bir sentten yedi sente kadar taşımıştır.

2021 yılının ortalarına baktığımızda Covid ve Elon Musk’ın attığı Tweetler üzerinden piyasa değerinde artışlar meydana geldi. Bu esnada Dogecoin fiyatında yüksek ve ani artışlar yaşandı. 2021 yılının Mayıs ayında tarihindeki en yüksek fiyat değerine ulaştı. Değeri birden 68 sente çıktı.

Tüm bu yükseliş ve etkileri uzun sürmedi. Dogecoin yükseldiği yerde çok fazla tutunamadı ve fiyatında düşmeler yaşandı. Haziran ayında ve geçtiğimiz yaz ise %25 değer kaybederek yatırımcılarını şaşırttı.

Dogecoin Günümüz Fiyatı

Dogecoin fiyat geçmişi tarihinde büyük oynaklıklar bulunuyor. Ülkeler arasındaki savaşlar, dünyada ki enflasyon fiyatlarının artması ve borsa durağanlığı gibi nedenler yaşandı. Bu da dogecoin için düşüşleri ardı ardına getirdi. 2022 yılında halen varlık göstermeye çalışan para birimleri arasındadır. Fiyatlarında oynaklık halen devam ederken totalde %80’e yakın değer kaybı yaşanmaktadır. Güncel işlem fiyatları ise 3 sent ile 10 sent arasında farklılaşıyor. Riskli varlıklar arasında fiyatını halen korumaktadır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.