Dogecoin Nedir?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dogecoin, Dünya çapında işlem görmekte olangittikçe popülerlik kazanan bir kripto para birimidir. Billy Markus tarafından geliştirilmiş bu kripto para birimi olan Dogecoin son zamanlarda kripto para borsasının ilgi görmekte olan coinlerinde biri konumunda bulunmaktadır.

Dogecoin ne zaman yapıldı?

ABD’nin Portland şehrinde 2013 yılında ortaya çıkan kısaltması DOGE olan Dogecoin. Özellikle Shiba Inu cinsi köpekten esinlenilerek tasarlanan logosuyla tanınan Dogecoin’in sloganı da  “Aya doğru!”dur.

İngilizcede köpek anlamına gelmekte olan “Dog” kelimesinden türetilen Dogecoin, LTC tabanlı bir yapıya sahip olmaktadır. Bundan ötürü DOGE; açık kaynak kodludur ve merkezi olmayan bir dijital para birimidir.

Dogecoin’in Başlıca Özellikleri Nelerdir?

Dogecoin, Litecoin tabanlı bir para birimi olmasına rağmen blok süresi LTC ye göre daha hızlıdır. Kullanıcılar tarafından hızlı olması dolayısıyla ilgi görmekte olan bu dijital kripto para birimi, kripto para borsasındaki en büyük topluluklardan birine sahip olmasıyla da bilinmektedir.

Yatırımcı dostu olarak ta bilinen DOGE, dünya üzerinde en çok ilgi gören kripto para birimlerinden biridir ayrıca Dogecoin’in en yaygın kullanımlarından biri de sunduğu için bu kadar ilgi görmektedir  bahşiş hizmeti .

Yatırımcılar DOGE sistemi üstünden tanınmayı hak ettiğine inandıkları gönderiler veya katkılar için diğer kullanıcılara bahşiş verebiliyor. Bu da DOGE kullanıcıları arasında bir etkileşim kurulmasına yol açmaktadır yani hem yatırım yapıp hem sosyelleşe bilme ve bahşiş alabilme olanakları vardır.

Ayrıca Dogecoin’i diğer dijital para birimlerinden ayıran bir başka özelliği de enflasyonist olmasıdır. Diğer kripto para birimlerinin madenciliği ile ilgili bir sınırlama varken, DOGE için herhangi bir  sınırlama söz konusu olmamaktadır.

Dogecoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Dogecoin madenciliği ile de farklı bir dijital para birimidir. Dogecoin’in madenciliği yapılırken blok süresi, algoritması ve ödül yönlerinden diğer kripto para birimleri ile farklılıklar mevcuttur. Bu farklılıkların en başında da Dogecoin’in hızı gelir. Dogecoin madenciliği oldukça hızlı şekilde gerçekleşir.

Dogecoin’in solo ve madencilik havuzu olmak üzere iki farklı madencilik seçeneği vardır. Solo madencilikte işlemleri kişi kendi başına yapmaktadır. Madencilik havuzunda ise işlemleri onaylatıp ödül kazanmayı isteyen ve işlem güçlerini paylaşan bir grup kullanıcı yer almaktadır.

(ANC) Nedir ? Sorusunu yanıtladığımız yazıyı okumak için tıklayınız…

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!