Dört Çeşit Blockchain Nedir?

Dört Çeşit Blockchain Nedir
Dört Çeşit Blockchain Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dört çeşit Blockchain nedir; blok zincir sistemine bağlı olan Blockchain teknolojisi, kripto para ticaretinde destekleyici bir etkiye sahiptir. Dört çeşit olarak blok zincir teknolojisinde yatırımcıların ve üreticilerin gün geçtikçe tanıdığı sistem özelliklerine sahiptir.

Dört Çeşit Blockchain Nedir; Blockchain Çeşitleri Nelerdir?

Dört çeşit Blockchain nedir; dört çeşit olarak tanımlanmış olan Blockchain, halk, özel, hibrit ve konsorsiyum olarak karşımıza çıkmaktadır. Kullanıcıların artı ve eksilerinden yararlanabileceği Blockchain sistemi, güvenilir teknolojik yatırım avantajları sunarak kullanım özellikleri sunar.

Konsorsiyum; Blok zincir sisteminde güvenlik, kontrol ve işlem ücreti olmadan seçenekler sunan Blockchain seçeneğidir. R3 ağına bağlı olan büyük sistem özelliklerine sahip, tek otorite tarafından yönetilmektedir.

Hibrit; Genel ve özel blok zincir özelliklerine taşımaktadır. Finansal ve küresel olarak erişebilirlik açısından destekleyicidir. Kapalı ekosistem özellikleri, iyi ölçeklendirme ve esneklik açısından da iyi bulunmaktadır. İletişim ve gizlilik olarak da Hibrit blok zincir özellikleri tercih edilmektedir.

Özel; Hız ve ölçeklendirme açısından saniyede daha fazla işlem yapma özelliğine sahiptir. Gizlilik ve güvenlik açısından da zorlu kimlik doğrulama sürecine sahiptir. Kontrol eden varlık ağı için çalışma ile erişim sağlayan seçenekler sunar.

Halk; İzinsiz olarak işlem yapılan Blockchain çeşitlerinden biri olarak, herkes ağa erişebilmektedir. Bu nedenle güvenlik ve gizlilik konusunda hibrit, konsorsiyuma oranla daha az tercih edilir. Şeffaf olması nedeniyle tutarsızlıkları ortadan kaldıran işletim şekilde sahiptir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!