Dört Çeşit Blockchain Nedir?

0 14

Dört çeşit Blockchain nedir; blok zincir sistemine bağlı olan Blockchain teknolojisi, kripto para ticaretinde destekleyici bir etkiye sahiptir. Dört çeşit olarak blok zincir teknolojisinde yatırımcıların ve üreticilerin gün geçtikçe tanıdığı sistem özelliklerine sahiptir.

Dört Çeşit Blockchain Nedir; Blockchain Çeşitleri Nelerdir?

Dört çeşit Blockchain nedir; dört çeşit olarak tanımlanmış olan Blockchain, halk, özel, hibrit ve konsorsiyum olarak karşımıza çıkmaktadır. Kullanıcıların artı ve eksilerinden yararlanabileceği Blockchain sistemi, güvenilir teknolojik yatırım avantajları sunarak kullanım özellikleri sunar.

Konsorsiyum; Blok zincir sisteminde güvenlik, kontrol ve işlem ücreti olmadan seçenekler sunan Blockchain seçeneğidir. R3 ağına bağlı olan büyük sistem özelliklerine sahip, tek otorite tarafından yönetilmektedir.

Hibrit; Genel ve özel blok zincir özelliklerine taşımaktadır. Finansal ve küresel olarak erişebilirlik açısından destekleyicidir. Kapalı ekosistem özellikleri, iyi ölçeklendirme ve esneklik açısından da iyi bulunmaktadır. İletişim ve gizlilik olarak da Hibrit blok zincir özellikleri tercih edilmektedir.

Özel; Hız ve ölçeklendirme açısından saniyede daha fazla işlem yapma özelliğine sahiptir. Gizlilik ve güvenlik açısından da zorlu kimlik doğrulama sürecine sahiptir. Kontrol eden varlık ağı için çalışma ile erişim sağlayan seçenekler sunar.

Halk; İzinsiz olarak işlem yapılan Blockchain çeşitlerinden biri olarak, herkes ağa erişebilmektedir. Bu nedenle güvenlik ve gizlilik konusunda hibrit, konsorsiyuma oranla daha az tercih edilir. Şeffaf olması nedeniyle tutarsızlıkları ortadan kaldıran işletim şekilde sahiptir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.