Dünyada Kripto Paraya Karşı Olan Ülkeler Neler

0 15

Dünyada Kripto Paraya Karşı Olan Ülkeler Neler; Kripto para 15 yıllık serüvenini tamamlamış olsa da, birçok ülkede hala yasak ve yanlış olarak kabul ediliyor. Aklımıza her ne kadar doğu ülkeleri gelse de para politikalarında hala ülkelerinde olmasını istemedikleri bir ekonomik düzleme sahip kripto para. Yasak olan para birimleri, ülkede ne yazık ki işleme alınamıyor.

İngiltere, Çin, Almanya ve  ABD tarafından yasaklanan para birimleri zaman içinde kapılarını açtı. Ancak hala birçok ülkede kripto para yatırımlarına izin verilmiyor. Bu ülkeler blokchain zincirine tamamen kapalı, herhangi bir madenciliği ya da yatırımı yapılamıyor.

2022 Yılında Kripto Paranın Yasak Olduğu Ülkeler

2022 yılında hala yasak olduğu ülkelerin olması şaşırtsa da, dünya hala kripto paranın kabul görmediği yerlerle dolu. Bunlardan biri Bangladeş ve Çin özellikle Çin yönetiminde kripto paraya hala yer yok. Ardından Fas, Irak ve Mısır ülkeleri sıralanırken Arap Emirliğinde de Katar ve Tunus kripto paranın yasak olduğu ülkeler arasında.

Cezayir ve Nepal olmak üzere birçok ülkede hala yatırımları yapılamayan kripto para, yeni para ekonomilerinde ön sıralarda yerini alırken global etkisi de devam ediyor. Kripto para borsası için kalıplarını kıran ülkeler ise Japonya ve Tayland olmuştu. Ardından Almanya ve ABD ile birlikte İngiltere’de kendi para birimini çıkarma yolunda ilerlemeye başlamıştı. Gelecekte dünyanın ekonomisinin sadece kripto para üzerinden olacağı düşünülüyor.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.