En Yüksek Coin Hangisi?

0 15

Günümüze coinler, yükselen değeri ile geleceğin para birimi olarak kabul edilmektedir. İşlem hacimleri ve satış fiyatları, her geçen gün kişileri şaşırtan oranlara ulaştırıyor. Peki, en yüksek coin hangisi? 

Piyasa Değeri En Yüksek Coin Hangisi?

Dijitalleşme ile beraber, mevcut ekonomik sisteme alternatif görülebilecek kripto paralara ilgi artıyor.

  • Kripto paralar, diğer bir ifade ile coin şeklinde tanımlanıyor. 2009 yılında, Bitcoin yasadışı değişim aracı olarak kabul edilmiştir. Fakat dolar karşısında işlem görmesi ile beraber yatırım aracı haline geldi.
  • Bitcoin’in, 2017 yılında yaklaşık 20 bin dolara ulaştığı görülmüştür finans dünyasına yabancı olan herkes için 2017 yılında kripto para varlığının tanınması mümkün oldu.
  • Bitcoin’in yükselmesi ile beraber, benzer yapıya sahip birçok coin sunuldu. Bunlardan bazıları düşük değere sahip olsa da, bazıları da yüksek değere sahip. En yüksek coin hangisi dediğimiz zaman, Bitcoin öncelikli gelmektedir.

Bitcoin

Bitcoin, 2009 yılı itibariyle piyasaya giriş yapmıştır. BTC şeklinde kısaltılması bulunuyor.

  • İlk ortaya çıkan kripto para birimlerinden biridir ve her daim piyasanın zirvesinde yer alıyor. İlklerden olması ile ilgili kişilere birçok avantaj sağlamaktadır. Piyasa değeri 345,1 milyar dolardır.
  • Üretilmesinde ki temel amaç ara elemanları ortadan kaldırarak, iki finans merkezi arasında yapılan alım ve satımların herhangi bir aracı kurum olmadan kişilere kazanç getirmesidir. Yani parayı kaybetmeden, harcamaların minimum tutarda gerçekleşmesi Bitcoin ile sağlanabiliyor.
Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.