Enjin Token Nedir ? ENJİN TOKEN İNCELEME

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Enjin token nedir? 2009 yılında Maxim Blagov ve Witek Radomski tarafından bir oyun topluluğu platformu olarak kuruldu ve Blagov’un CEO olması ve şirketin yaratıcı yönetiminden sorumlu olması ve Radomski’nin ürünlerinin teknik gelişiminden teknik sorumlu  olarak görev yapmasıyla kuruldu. Günümüzde Enjin markası oyun geliştiricileri ve oyun dünyasında tanınan bir markadır. Bunu gibi birçok coin incelemesini okumak için kripto para kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Enjin coin,ethereum blockchain üzerine kurulu ENJ kısatlmasını kullanan bir tokendir. Web sitelerde ise çevrimiçi oyunlarda kullanılabilecek dijital para olarak tanımlanabilir.

Enjin token nedir? oyun geliştiricilerinin ethereum blok zincirinde ki oyun içi öğelerini tokenleştirmesine olanak sağlar. Platform aracılığıyla yayınlanan dijital varlıkları desteklemek için bir ERC-20 tokeni olan ENJ coin’i kullanır bu öğelerin gerçek dünyada değeriyle satın alınabileceği ve alınıp satılabileceği anlamına gelir.Enjin Coin (ENJ), takas edilemeyen jetonlar (NFT’ler) gibi blok zinciri varlıklarının değerini desteklemek için kullanılan dijital bir değer deposudur. NFT’ler içinde kilitlenen ve dolaşımdan kaldırılan bir basım kaynağı olarak ENJ’ji içerir. Enjin ile blok zinciri varlıklarının basılması, içerik oluşturuculara ve kullanıcılarına çeşitli kolaylıklar ve avantajlar sağlar.

ENJİN COİN (ENJ) NASIL ÇALIŞIR?

Online oyunlardaki oyuncular, oyun içerisinde kullanılan dijital ürünlere(Ör. silah, elbise, karakter, vs.) milyon ücretler harcayabiliyorlar. Enjin bu ticareti kolay ve güvenilir bir hale getirmek için blockchain  altyapısını kullanıyor.

Oyun içerisinde ENJ ile alınan dijital ürünleri ayrıca kazandığınız ürünleri de ENJ yapabiliyorsunuz. Oyun dağıtıcıları oyunculara ENJ’yi ödül olarak vermesi oyunlarına olan ilginin artmasını sağlamak amaçlı iyi bir pazarlama yöntemi oluyor. Özellikle yeni oyunlarını oyunculara tanıtmak için ve online oyuncu kitlesini artırmak için fayda sağlıyor.

Bu yukarıdaki söylediklerimizi oyuncuların yapabilmesi için ETH tabanlı cüzdana sahip olmaları gerekir bu sayede oyuncu oyunda bağımsız bir şekilde ENJ’lerini yönetebilir.

ENJİN COİN (ENJ) NASIL ALINIR?

Enjin coin (ENJ) sahibi olabilmek için platform üzerinden gerçek para birimleri karşılığı ile satın alınabilir. Piyasada ki arz-talep ilişkisine bağlı olarak oluşur. Enjin coin alım-satımı için sanal bir cüzdan olması gerekir, yani enjin coin adresine sahip olması gerekiyor.

Enjin coin, Binance, Bithumb, Uniswap(V2) ve Balancer gibi borsalardan satın alınabilir. ABD doları ve Euro gibi para birimlerine, Bitcoin ve Ether gibi para birimlerine ve Tether(USDT) gibi sabit paralara karşı işlem görebilir.

ENJİN COİN’İN AVANTAJLARI

Enjin 2009 yılından bu yana oyuncularına yönelik bir platform olması ayrıca 20 milyonun üzerine bir kitleye ulaşmış olup benzer oyun ile ilgili projelerden bir adım önce başlamasını sağlamıştır.

Enjin(ENJ) coini kendi blockchaini yerine ETH üzerinde olan ERC-20 tabanlı tokeni olması ve ERC-115 akıllı kontraktlarını destekliyor olması adaptasyonunu hızlandırmıştır.

Enjin Samsung, Unity, PC Gamer vb. firmalarla yapmış olduğu anlaşmalar sayesinde oyun üretici ve dağıtıcılarının dikkatlerini üzerine çekmiştir. Bu sayede daha çok ENJ tokenlerini görebileceğimiz anlamına geliyor.

ENJ DETAYLI BİLGİLER

  • Toplam Arz: 1.000.000.000
  • CoinMarketCap Sırası: 62
  • Piyasa Değeri: $25,895,953,538
  • Dolaşımdaki Arzı: 847,535,705
Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!