ERC-721 Nedir | Belirteçleri Nelerdir?

0 31

ERC-721 Nedir; Blockhain teknolojisiyle etkileşim şeklinde devrim yaratma potansiyeline sahip bazı şifreleme standartları vardır. ERC-721, değiştirilemez jetonlar olarak adlandırılır. Bu jetonlar hakkında bilmek istedikleriniz yazımızda.

Ethereum Request For Comments’in kısaltılmış şekli olan ERC, Ethereum jeton standardında kullanılır. Türkçe anlamı talep anlamına gelse de 721 jetonlarda özel belirteç sayısı olarak adlandırılır.

ERC-721 Belirteçleri Nedir?

Blockchain teknolojisinde çeşitli şifreleme standartları bulunur. ERC-721 nedir konusunda ERC-721; akıllı sözleşmeleri daha güvenli ve kullanımı daha kolay hale getirecek, yeni bir standarttır.

Blockchain dünyasında yaygın olarak kullanılan ERC-20 token standardının yerini alır. Mevcut sistemler üzerinde, gelişmiş güvenlik ve güvenilirlik sunduğundan, ana akım işletmeler tarafından blok zinciri teknolojisinin yaygın şekilde benimsenmesine izin verir.

ERC-721 Değiştirilemez Jetonları Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Ethereum ağını geliştirmek için tasarlanmış ERC-721 nedir noktasında ERC-721 jetonları, ağdaki hizmetler için, ödeme yapmak ya da borsalarda satılmak için kullanılabilir.

  • ERC-721, blok zincirinde benzersiz dijital varlıkların oluşturulmasına izin veren bir belirteç standardıdır.
  • Değiştirilemez tokenler (NFT) olarak adlandırılan bu varlıklar, türünün tek örneği olduğu için, diğer dijital varlıklardan farklıdır.
  • Her NFT diğerlerinden farklıdır ve kendi benzersiz özelliklerine sahiptir.

ERC-721 belirteçleri; belirli bir blok zincirine bağlı olmamaları ancak, herhangi bir platformda aktarılıp saklanabilmeleri bakımından benzersizdir. Bu onları çevrimiçi pazarlarda ve oyun platformlarında kullanım için mükemmel kılar.

ERC-721 jetonları; biletler, üyelikler ya da sadakat puanları gibi varlıkları ya da hakları temsil etmek için de kullanılabilir. Daha hızlı işlemler ve daha düşük ücretler gibi geleneksel kripto para birimlerine göre daha avantajı yapar.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.