Erik Voorhees Kimdir?

0 27

Kripto para zengini Erik Voorhees; dijital para birimlerinin önemine ve geleneksel finansal sistemleri bozma potansiyeline inanan özgürlükçü bir girişimcidir. Kendisine politik ideolog adını veren Voorhees, 2011 yılında Bitcoin’i ilk benimseyenler arasına katıldı.

Bitcoin ve kripto para piyasasında büyük tecrübeye sahip olan Voorhees, 597binden fazla takipçiye sahip ve Twitter’de Bitcoin ve kripto para konusunda görüşlerini hala paylaşıyor.

Birçok Girişim Başlattı

Puget Sound Üniersitesi’nden 2007 yılında mezun olan ve üç yıl boyunca birçok Bitcoin girişimini başlatan Erik Voorhees, Bitcoin borsasında açtığı hesapta hayal kırıklığına uğradı. Ancak yılmadı ve 2014 yılında hem Amerikan vatandaşı oldu hem de Shapeshift.io şirketini kurarak, kripto değişim platformunu hayata geçirdi.

Shapeshift.io ile bir Bitcoin cüzdanı olarak adlandırılan Coinapult kurucu ortaklığını yapan Voorhees, Bitcoin’in en büyük savunucularından biri haline geldi. İnternetten bu yana en büyük buluş olarak tabir ettiği Bitcoin ile bir servet kazandı.

Sayısız Konferansa Katıldı

Bitcoin’in en büyük savunucularından iri olan Erik Voorhees, Bloomberg başta olmak üzere; CNBC, BBC Radio, Fox Business, The Peter Schiff Show gibi sayısız programa ve konferansa katılarak, Bitcoin’in savunuculuğunu yaptı.

Kurduğu Shapeshift.io; kullanıcılarına merkezi bir varlığı ön plana çıkarmadan, dijital varlıkları dönüştürme olanağı sunarken; 2016 yılında Banking on Bitcoin belgeseliyle hayatında yer alan Bitinstant, Coinapult ve SatoshiDice geçmişini anlattı.

Voorhees SatoshiDice ile, ilk Bitcoin ile çalışan kumar sitesinin de önünü açmış oldu. Ancak sonrasında SatoshiDice’ı 11.5 milyon dolar değere sahip olan 126.315 Bitcoin karşılığında satan Colorado asıllı Voorhees; 2015 yılında Roger Ver ve Barry Silbert’e 525bin dolar yatırım yaptı.

Shapeshift.io üzerinden kara para akladığı ortaya çıktığında, kripto para suç karteli lakabını aldı ve şirketin şu anki değeri ise 12.8 milyon dolar olduğu görülüyor.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.