Ethereum Daha Düşer Mi?

0 16

Ethereum daha düşer mi; kripto para birimlerinin neredeyse tamamında genel bir düşüş eğiliminin söz konusu olduğu görülmektedir. Bu değişimlerin nedeninin kripto paranın popülerliği ya da yatırımcıların arz dengesi ile alakalı olduğunu belirten ekonomistler mevcuttur.

Ethereum alt coinler arasında en güvenli olan alternatiflerden biri olmasına rağmen son dönemlerde yatırımcılarını üzmüştür. Değer değişimlerinin ve genel düşüş trendinin global manada baş edilmeye çalışılan kriz ile alakalı olduğunu iddia eden kişiler mevcuttur. Hatta kripto para birimlerini resmi para birimi olarak belirleyen ülkelerin büyük bir kısmının mali krizler ile baş edemeyecek durumda olduğu da görülmektedir.

Ethereum Daha Düşer Mi; Değer Düşüşü ve Merkez Bankası Müdahalesi

Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerinde herhangi bir merkezi sistem mevcut değildir.

Daha fazla mesaj
  • Merkeziyetsiz para birimleri olarak da tanımlanmaktadır. Bu nedenle yatırımcı kayba uğradığı zaman anlık olarak müdahale edecek bir merkez bankasının mevcut olmadığını da eklemek gerekmektedir.
  • Bu durumun hem artışlar hem de değer düşüşleri konusunda orantısız ani hareketleri beraberinde getirebileceği fark edilmektedir.

Bitcoin ve Ethereum Değer Düşüşü

Ethereum daha düşer mi; sistemde coinler arası düşüş oranının kıyaslanması yapılmalıdır. Bu aşamada Bitcoin kapsamında geçerli olan değer düşüşünün Ethereum’a oranla daha düşük olduğu görülmektedir. Bu durum yükseliş bandında da aynı şekilde kendini göstermektedir. Bitcoin’de hem yükselişin hem de düşüşün çok daha temkinli bir biçimde devam ettiği görülmektedir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.