Ethereum Layer 2 Nedir?

0 13

Ethereum layer 2 nedir; sistemin işlem akışının tamamlandığı katmanları simgeleyen tanımlamalar arasındadır. Sistemde Ethereum Layer 2 tanımlaması bulunuyor ise bu kripto para işlemlerinin ikincil katmanda gerçekleştirildiğinin belirtilmesi gerekir.

Kripto para birimlerinin değer değişimleri arz talep dengesi üzerine kurulu olsa da teknik boyutunun güvenliğini sağlamak için çok daha karmaşık bir sistem kendini göstermektedir. Layer 2 protokolleri olarak tanımlanan sistemde herhangi bir güvenlik açığı bulunmamaktadır. Bu sistemde daha sonrasında eklenen kripto para birimlerinin teknik işlem akışını kolaylaştırmak adına kullandıkları bir metot olarak tanımlanması mümkündür.

Ethereum Layer 2 Nedir, Ne Anlama Gelir?

Ethereum layer 2 nedir; sistemde Layer 2 ile alakalı inceleme yapıldığı zaman özellikle Layer 1 üzerinden tanımlanan bir teknik birim olduğu bilinmelidir.

  • Layer 1 üzerinden bir bağlantı kanalı oluşturulmuş olsa da Layer 2’nin bağımsız bir işlem akışının olduğu unutulmamalıdır.
  • Bu protokoller işlem akışının genel güvenliğinin sağlanması için büyük önem arz eden hususlardandır.

Layer 1 sistemin en temel katmanı olarak kendini göstermektedir.

Kripto Para Sistemine Gelen Güncellemeler

Kripto para sistemine gelen güncellemelerin en temel nedenlerinin başında sistemi daha kullanışlı bir hale getirmek yatmaktadır. Bu aşamada ENS ve ek güncellemeler de yapılmaktadır. Sistemde katman ne olursa olsun ana güncelleme amaçları kullanım adımının kolaylaştırılmasıdır. Örneğin ENS işlem akışında Ethereum numarasının daha kısa ve pratik bir hale getirilmesi sağlanmaktadır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.