Ethereum Ne Zaman Çıktı?

0 23

Ethereum, birkaç yıldır piyasada ama hala erken aşamalarındadır. Henüz yaygın olarak kullanılmamasına rağmen, geleceği hakkında birçok belirsiz bulunur. ETH potansiyel olarak değerli bir yatırım olabilir ancak, kesin olarak söylemek için henüz çok erken olduğu görülüyor.

Ethereum Nedir?

Geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasını ve dağıtmasını sağlayan, bir blok zinciri tabanlı platform olan Ethereum ne zaman çıktı? Ethereum, diğer kullanımların yanı sıra; ödemeleri kolaylaştırma ve değer depolama aracı olarak, son yıllarda popülerlik kazanıyor.

Bununla birlikte, ölçeklenebilirlik sorunlarıyla Ethereum’un uzun vadede hayatta kalamayacağı endişesi de bulunuyor.

Ethereum’un Faydaları Nelerdir?

Geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına ve dağıtmasına olanak tanıyan, açık kaynaklı bir platform olarak piyasaya sürülen Ethereum ne zaman çıktı noktasında para birimi, Temmuz 2015’te piyasaya sürüldü.

  • Güvenliği, şeffaflığı ve esnekliği ön plandadır.
  • Ethereum ağında depolanan ve işlemleri otomatikleştirmek için kullanılabilen, kendi kendini yürüten sözleşmeler olan akıllı sözleşmelerin oluşturulmasına izin veren bir blok zinciri protokolünü kullanır.
  • Eter; Ethereum ağındaki mal ve hizmetler için ödeme yapmak için ya da bir yatırım olarak kullanılabilir.

Dolandırıcılık ya da üçüncü taraf müdahalesi olmadan, tam olarak programlandığı gibi çalışan uygulamaları kullanır.

Ethereum Nasıl Çalışır?

Diğer dijital para birimleri veya geleneksel para birimleri için, kripto para birimi borsalarında alınıp satılabilen, Ether belirteci tarafından desteklenen Ethereum ne zaman çıktı? Ethereum nasıl çalışır noktası önemlidir.

Değeri hareket ettirebilen ve mülkün sahipliğini temsil edebilen, son derece güçlü bir paylaşılan küresel altyapı olan, özel olarak oluşturulmuş bir blok zinciri üzerinde çalışan Ethereum; yeni uygulama ve sözleşmeler oluşturmak isteyen herkes tarafından kullanılabilir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.