Ethereum Ne Zaman Yaratıldı?

0 8

Ethereum ne zaman yaratıldı; kripto para piyasasına 2015 yılının temmuz ayında girmiştir. 30 temmuzda kripto para borsasında 1 dolar ile giriş yapan ETH zaman içinde yükselerek blok ödülü 2 ETH olarak belirtilmiştir. 2017 yılında artışa geçerek, 2022 yılında da ön sıralarda yer alan para birimlerinden biri olmuştur.

Ethereum Ne Zaman Yaratıldı Ve Kaç Dolar?

Ethereum ne zaman yaratıldı; 2015 yılında 1 dolar olarak piyasaya çıkan Ethereum, zaman içinde 2 dolar üzerinden de artışa geçerek hızlı bir yükselişle gözlemlenmiştir. Sembolü ETH olarak belirlenmiş olan para, yeni blok zincir teknolojisiyle dikkat çekerek, yatırımcılarla buluşmuştur.

11,9 milyon sanal birimle, Wei, UTXO paralarla da etkisini yükseltmeyi başarmıştır. Para birimi olarak kripto borsasında yatırımcısına büyük alanlar vaat etmektedir. İlk çıkışından itibaren iki katı ve daha fazlası artış gözlemlenmiştir. 2022 yılında 3.000 dolar civarında değere sahip olan sanal para birimidir.

Ethereum İle Bitcoin Karşılaşması

Ethereum yatırım alanında ikinci sırada yer alırken bitcoin ilk sıralarda olmaya devam etmektedir. Ancak kafa kafaya giden bir yatırım süreci söz konusudur. Ön madencilik yöntemiyle piyasada yerini alan Ethereum, 105 bin ve Bitcoin 191 bin farkla karşımıza çıkar.

ETH yatırım alanlarında uzun vadede yatırım yaparak kazanç elde edileceği düşüncesi vardır. 2022 yılında hala kripto para piyasasında yatırımcıların ilgisini çeken para birimdir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.