FED Faiz Kararı ve Bitcoin Üzerindeki Etkisi

0 9

FED Faiz Kararı ve Bitcoin Üzerindeki Etkisi ; FED faiz kararı sadece reel borsaları değil aynı zamanda kripto para borsasını da etkilemeye devam ediyor. Alım satım talebi kapsamında dahi büyük bir etkisinin olduğu görülmektedir!

FED faiz kararının global olarak dört gözle beklendiği son süreçlerde özellikle kripto para piyasasının da bu durumdan net şekilde etkilendiği fark edilmektedir. Sadece gayrimenkul ya da emtia piyasasını değil aynı zamanda kripto para arz talep dengesini de direkt olarak etkiler niteliktedir. Bu adımda yatırımcılar her ne kadar dış müdahalelere kapalı bir sistem olarak kripto para piyasasını tanımlasa dahi global olarak yaşanan ekonomik gelişmelerden bu girişimlerin soyutlanmasının mümkün olmadığı görülmektedir. Özellikle Bitcoin değer değişimi üzerinde düşüş yönünde etkisi olacağı da tahmin edilmektedir.

Faiz Kararı Neyi Simgeliyor?

Daha fazla mesaj

Alınan faiz artırım kararının piyasalardaki enflasyon ile mücadele etmek için çaba olarak nitelendirilmesi gerekmektedir. Faiz kararının bu şekilde etki göstermesinin bir diğer nedeni de yatırımcıların genel olarak piyasadaki global enflasyon seviyesinden etkileniyor olmasıdır. Yatırımcıların kripto parayı ya elden çıkartma ya da ellerinde bulunan kripto para birimlerine yenilerinin eklenmemesi yönünde kararlarını verdikleri görülmektedir. Bu tür bir durumun da piyasada resesyona sebebiyet vereceği düşünülmektedir. Tabi ki piyasa birçok bilinmezlik ile dolu olsa da ilerleyen aşamalarda Bitcoin piyasasında değer bağlamında çok büyük bir yükselişin beklenmediği de belirtilmelidir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.