Gizlilik Belirteçli Kripto Paralar

0 16

Gizlilik belirteçli Kripto paralar, isminden anlaşıldığı gibi gizlilik uygulamaları içerisinde kullanılmaktadır. Kripto para birimleri, kendi içerisinde birçok kategoriye ayrılır. Bazıları ön planda bulunup, yatırım ve satım aşamasında yer aldığı gibi bazıları da gizlilik uygulamaları dahilinde kişilerin tercihidir.

Gizlilik Belirteçli Kriptoparalar Nelerdir?

Kripto paralar ile işlem gerçekleşirken, en önem verilmesi gereken konular içerisinde güven – gizlilik ve kaliteli geliyor. Güvenlik soruşturmaları, son derece hassas işlemlerdir. Aynı zamanda doğru işlemler yapılmazsa, suç ve dolandırıcılık ile sonuçlanır. Gizlilik belirteçli kripto paralar, işlem gizliliğini sağlamak amacıyla farklı özelliklere ayrılır.

Bunlar şu şekildedir; Monero, Zcash, Dash, Horizen, Beam ve Verge.

Gizlilik Belirteçli Kripto Paraların Kullanım Sebebi Nedir?

Kripto para piyasası bakıldığı zaman oldukça fazla sistemi bulundurur. Burada ön plana çıkan belirteçler yer aldığı gibi gizli planda kalan belirtilerde mevcuttur.

  • Gizlilik uygulamaları dahilinde işlem görür. Kodları bitcoin ve ana akım kriptodan daha iyi gizlilik sağlar. Kripto işlemlerinde gizliliğe ihtiyaç duyulması için birçok neden mevcuttur. Bunlar arasında ilk olarak mahremiyet hakkı gelir.
  • Güvenlik soruşturmaları ve son derece hassas işlemlerde diğer bir başlıktır. İşlem gizliliğini sağlamak amacıyla kullanılan kripto para birimleri kişiler tarafından bilinmektedir.
  • Piyasada tercih ettiğiniz sanal para birimleri doğrultusunda gizli belirteçler ile işlem yapılması mümkün. Fakat her birinin farklı bir yöntem olduğunu bilerek değerlendirmelisiniz.
Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.