Halving Nedir? Neden Önemlidir?

Halving Nedir
Halving Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Halving nedir; kripto para ticaretinde üzerim blok zincir üzerinden ilerler. Her bir blok kendi veri tabanını oluştururken, Halving blok başına düşen üretim ödüllerini yarılamaktadır. İşlem sırasında yarılama sağlanarak sistemin işlemesine destek olunur. BTC sisteminde özellikle coin değerinin düzenlenmesi aşamasında Halving oldukça önemli bir aşamadır.

Halving Nedir; Halving Neden Önemlidir?

Halving nedir; blok zincir sisteminde belirli bir üretim kapasitesinde yarıya indirme işlemine Halving denmektedir. İşlem düşen ödülü geride bırakmaya çalışarak, arz ve talep ilişkisindeki belirsizliklere göre fren görevi görmektedir. Yarılama işlemi olmadan yapılan sistemlerde ciddi artışlar olacağı için düzenlemeler yapılarak Halving sistemi kurulmuştur.

Satoshi Nakamoto tarafından geliştirilmiş sistem, 4 yılda bir olması gerekir. Bu durum yarılama işlemlerinin aşırı üretimde arz ve talep ilişkisine bağlı olarak sistemi kontrol almaya yaramaktadır. Kripto para entegre özelliklerine göre işlemler düzenlenir.

  • Üretim artışlarında ödüllerin yarılanmasını sağlar.
  • Arz ve talep ilişkisine göre ekonomik belirtileri önceden kontrol etmek için önemlidir.
  • Aşırı üretim olmadan belirli bir gidişat belirler.
  • Blok başına düşen ödül sistemini düzenler.
  • 4 yılda bir Halving yapılarak ilerler.

Halving sisteminde talebin güçlü olması durumunda da para değerinde artışlar olacaktır. Böylece sistem belirli bir üretimin dışına çıkmadan maliyet artışına gitmeye devam eder. Kripto para ticaret alanında işlemler binlik dönüm noktalarına ulaşması halinde ani düşüşler gözlemlenebilir. Bu nedenle Halving sistemi oldukça önemlidir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!