Hangi Cüzdan Türü Daha Güvenli?

0 10

Hangi cüzdan türü daha güvenli merak mı ediyorsunuz. Yazımızdan kripto para cüzdanlarının sunduğu güvenlik detayları ve avantajları yazımızda.

Hangi Cüzdan Türü Daha Güvenli: Sıcak mı Soğuk mu?

Kripto paranızı saklamak için iki farklı cüzdan tercihinde bulunabilirsiniz. Bunlardan biri sıcak cüzdan diğeri ise soğuk cüzdandır. Sıcak cüzdan diğer adı ise yazılım veya dijital cüzdandır. İnternet üzerinden kripto paranın saklanılmasını sağlar. Cep telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan hızlı bir biçimde ulaşabilirsiniz.

Paranızı bu cüzdan sayesinde çevrim içi tutabilirsiniz. Ancak riski internetsiz cüzdana göre çok daha fazladır.

Soğuk cüzdan ise kripto paranın çevrim dışı tutulmasını sağlıyor. USB sürücülerine benzeyen bir şekli vardır.

Hangi Cüzdan Ne Kadar Güvenli?

Hangi cüzdan türü daha güvenli baktığımız zaman yatırımcılar için bu yanıt değişiyor. Soğuk cüzdan internet bir ortamda yatırımlarınızı saklamanızı sağlıyor. Çevrim dışı kullanımı internet korsanlarına karşı güvenliğin sağlanmasını destekliyor. Ancak bu cüzdanın bir yedeği yoktur. Eğer cüzdanı kaybederseniz o zaman yatırımlarınızı da kaybedersiniz. Bunun geri dönüşü yoktur.

Soğuk cüzdanın içindekilerin internet üzerinden çalınması çok zor bir ihtimal. Eğer uzun süre elinizde tutmayı düşünüyorsanız soğuk cüzdan daha güvenlidir. Soğuk cüzdan depolaması bu sayede korunuz. Kaybetmediğiniz sürece risk yoktur. Sıcak cüzdan kullandığınız da ise anlık işlemlere girebilirsiniz. Sık sık kullanıyorsanız sıcak cüzdan işlem kolaylığı sağlar.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.