Harvest Finance (FARM) Nedir?

Harvest Finance (FARM) Nedir
Harvest Finance (FARM) Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Harvest Finance (FARM) nedir; varlıkların yüksek randımanlı çiftlik imkanlarından faydalanmak isteyen yatırımcılar için geliştirilmiş kendiliğinden işlem yapan yield farming projesidir. Harvest Finance özellikle DeFi işlemlerini her gün her saat idare edemeyenler için önemlidir. Uygulama yatırımcılar için yüksek kazanç havuzlarını belirleyerek yatırımcı yerine havuza sermaye ekler. Merkez üstü finans (DeFi) genişledikçe anlaşmaların platformlarından faydalanmasına karşılık token ödüllerinin verilmesi artmaktadır. Stake ile ödül kazanma işlemleri likidite madenciliği ya da yield farming olarak adlandırılır. Harvest Finance farklı katılımcılardan token alır ve topladığı tokenleri katılımcılara namına toplu olarak stake eder. Bu işlem ile ağ maliyetlerinden tasarruf eder.

Harvest Finance Nasıl Çalışır?

Harvest Finance sistematik şekilde katılımcılar namına ödül tokenlerini resen toplar ya da  harvest (hasat eder). Sonra ise topladığı tokenleri katılımcıların eklediği temel varlıklar ile takas işlemi yaparak, elde ettikleri faiz gelirine ilave eder. Geliştirilen bu düzen süreden ve çoklu işlemleri ile ağ maliyetlerini düşürür. Resen birleştirme düzenekleri ile senelik gelirleri attırır.

Harvest Finance (FARM) nedir; Harvest düzlemi ile yatırımcılara verim ve sermaye sağlamak hedefi olan 2020 tarihinde pazara çıkarılan tokendir. En büyük özelliği likidite madenciliği sonucunda performans geliri sağlar. Bu performans ücretlerini açık pazarda FARM alımında faydalanır ve Kar Paylaşım havuzları ile FARM yatırımcılarına aktarılır. Harvest Finance özellikleri:

  • Diğer özelliği ise yatırımcılığı otomatik hale getirir. Otomatik işlem yapma özelliği ile gaz masraflarını düşürür.
  • Üç farklı token geliştirmiştir. İFARM ve FARM tokenleri Ethereum temelli ERC-20 tokenleridir. FARM, Harvest likidite tokeni, iFARM ise gelir tokeni. bFARM ise Binance Smart Chain ağında çalışan FARM eşdeğeridir. bFARM, FARM tokeni ile değiştirilebilir.

Yield Farming Nedir?

Likidite madenciliği, ödünç/borç verme düzenidir. Yatırımcılar sahip oldukları dijital paraları platform havuzuna iade eder, belirlenmiş zaman bitene kadar geri çekmez ise açıklanmış olan oranda faiz geliri elde eder. Havuza ilave edilen sanal paralar, ilave edildikten sonra stake edilir ve belirlenen zaman aralığında tokenlere ulaşım olanağı bulunmaz. Kitlenen tokenlere için platform, yatırımcılara token ödülleri verir. En önemli tehlikesi kitlenen tokenlerin değer kaybetmesine  karışma şansı olmamasıdır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!