Hindistan Bitcoini Neden Yasakladı?

0 12

Hindistan’da Bitcoin ve beraberindeki farklı kripto para birimlerinin kullanımını yasaklamak için harekete geçildi. Peki, Hindistan Bitcoini neden yasakladı? Uzun vadeli yatırım ve kısa vadeli alım-satımlar dahil olmak üzere kripto para kullanımının yasaklanacağı belgeler ile beraber açıklanacak.!

Hindistan’da devlet yetkilileri, yeni yeni bir tasarım bünyesinde duyurularını yapmak için hazırlıklara başladı. Hazırlanan tasarı da konu, kripto paralar.. Bitcoin ve farklı kripto para birimlerinin kullanımının tamamen yasaklanması noktasında, işlemler başlatıldı. Hindistan Bitcoin’i neden yasakladı ve gerekçesi neydi merak ediliyor..

Hindistan Bitcoini Neden Yasakladı; Hindistan’da Bitcoin Tamamen Yasaklandı Mı?

Hindistan Bitcoini neden yasakladı, farklı para birimlerinin de yasaklanacağı bekleniliyor mu? Hindistan‘da, geçtiğimiz günlerde en çok konuşulan konulardan birisi kripto para birimlerinin yasaklanma durumuydu. Devlet yetkilisi tarafından yapılan açıklamaya göre tasarının tamamen onaylanması ve yasalaşması bekleniyor. Devlet destekli değil, özel dijital varlıkların tasarımı kabul edilmesi halinde dünyanın en kötü kripto para yasası ortaya çıkarılacak. Madencilik ve alım-satım işlemlerinin bu noktada yasaklanması bekleniyor. Kripto paraların cüzdanda tutulması da yasaklanabilir.

Kripto Para İle Blokchain Arasına Çizgi Çekildi!

Konu ile ilgili resmi bir veri bulunmamakla beraber, yalnızca Hindistan’daki kripto para sektörünü kısıtlanacağı düşünülüyor. Sektöre karşı harekete geçilse de, Blockchain teknolojisine karşı halen ılımlı tavırlar sergilenmesi de gözlerden kaçmadı. Hindistan’da kripto para sektörünün milyonlarca kullanıcıya ve beraberindeki milyar dolardan fazla hacmi ev sahibi yapması, kararların değişebileceğini gösteriyor.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.