Holo (HOT) Nedir? [Detaylı İnceleme]

0 33

Holo (HOT) Nedir ?

Holo, blockchain kullanmayan bir DApp geliştirme yöntemi olan Holochain kullanılarak oluşturulmuş merkezi olmayan uygulamaları barındırmak için eşler arası dağıtılmış bir platformdur. Holo’nun amacı, Holo ağ katılımcılarının, Holochain kullanılarak oluşturulan uygulamalar arasında bir köprü görevi görerek DApp’lere kolayca erişebilecekleri bir ekosistem ve pazar yeri sağlamaktır.

Holo Ağı, bir muhasebe sistemi görevi gören ve hizmetler için ana bilgisayarlara ödeme yapan HoloFuel adlı bir token kullanır. Proje 2018’de başladığında, HoloFuel için kullanılabilecek bir “IOU” olarak HoloToken olarak da bilinen HOT adlı bir ERC-20 tokeni yayınladı.

 

Holochain Nedir ?

Holo (HOT) Nedir? Tam zincir; hızlı ve güvenli eşler arası uygulamalar oluşturmak için açık kaynaklı bir çerçeve olarak tanımlanabilir. Holochain uygulamasıyla, kullanıcı cihazları, farklı sunuculara güvenmek yerine, güvenli bir ağ üzerinden doğrudan birbirine bağlanır. Holochain ile uygulama geliştiricilerin bulut barındırma için bakım yapması ve ödeme yapması gerekmez.

Holochain, özünde kullanıcının bilgi işlem deneyimi olan aracı merkezli bir yaklaşım benimser. Bu sadece kulağa hoş gelen bir felsefe değil, aslında Holochain’in nasıl inşa edildiğiyle ilgili. Uygulamalar cihazınızda çalışır ve kendi kimliğinizi ve verilerinizi oluşturur. Açık programlama arayüzleri her zaman erişime sahip olmanızı sağlarken, rızaya dayalı izin kontrolleri sizi yetkisiz kullanıma karşı korur.

Uygulamalar, sizi başkalarıyla buluşturduklarında daha da güçlü hale gelir. Her Holochain uygulaması, siz ve diğer kullanıcılar arasında kendi şifreli eşler arası ağını oluşturur. Bu, hiçbir şeyin iletişiminizi idare edemeyeceği, kontrol edemeyeceği veya kapatamayacağı anlamına gelir.

Çevrimiçi güvenlik, karşılıklı sorumlulukla sağlanır. Her veri parçasının yazarıyla ilişkili şifreli bir denetim izi vardır ve her kullanıcı, paylaşılan uygulama kurallarının uygulanmasına ve kötü niyetli aktörlerin belirlenmesine yardımcı olur. Aynı zamanda, Holochain’in “bilinçaltı” sistemi, tanımlanan tehditlere yanıt verir ve ağ arızalarına uyum sağlayarak deneyimi güvenli ve güvenilir hale getirir.

 

Holo (HOT) ‘yu Benzersiz Yapan Nedir ?

Holo (HOT) Nedir? Holochain, büyük internet merkezi sistemlerine bir alternatif sunarak, kullanıcılarının kendi seçimlerini yapma yeteneklerini korur ve güvenilir bilgiler sağlayarak harekete geçmelerine yardımcı olur. Eşler arası hesap verebilirlik ve paylaşım kuralları aracılığıyla bizi güvende tutarken, birbirimizle bağlantı kurma özgürlüğümüzü korur.

Holo, kriptografi anlamına gelen Holochain ile birlikte kullanıcılar arasında bir köprü olmayı hedefliyor. Holo, İnternet’teki kullanıcılar için P2P uygulamalarını barındırma yeteneği de dahil olmak üzere, “kripto uygulamaları ve para dünyasında büyük bir değişime olanak tanıyan” birçok yeniliğin altını çizdi.

Holo (HOT) Nedir? Holo Ağı, Holochain kullanılarak oluşturulan DApp’ler için koruma ve işlem gücü sağlayan bir dizi ana bilgisayara dayanmaktadır. Ana bilgisayar, arka planda çalışan ve Holochain tabanlı DApp’lere otomatik olarak ek işlem gücü sağlayan yazılımı yükler veya ana bilgisayar, HoloPort gibi özel bir makine kullanarak çalışır. Ev sahibi anlaşma için HoloFuel aracılığıyla ödeme yapar.

HoloFuel, mikro işlemler için özel olarak tasarlanmış bir tokendir. Projenin iş planı, barındırma ve uygulamalardan oluşan bir P2P ekosistemi oluşturmaya odaklanıyor ve uygulama barındırma üzerindeki beklenen etkisini sırasıyla Uber ve Airbnb’nin taksi ve otel endüstrileri üzerindeki etkisiyle karşılaştırıyor. Holo, HoloFuel işlemleri için ücret alır, bu nedenle gelir modeli, ağdaki uygulamaların ve ana bilgisayarların sayısını artırmakla doğrudan ilişkilidir.

 

Holochain Nasıl Çalışır ?

Holo (HOT) Nedir?

Bireysel Ajans : Holochain uygulaması, normal uygulamadan biraz farklıdır. Kişisel bir proxy işleviyle başlar. Bu durumda, uygulamanın kendi kopyasını çalıştırırsınız, kimliğiniz ve verileriniz bilgisayarınızda yayınlanır ve izniniz olmadan hiçbir işlem yapılmaz. Oluşturduğunuz her veri parçası benzersiz anahtarınızla imzalanır ve kişisel günlüğünüzde saklanır.

Paylaşılan Kurallar : Bir uygulamanın kalbinde, geçerli verilerin nasıl görünmesi gerektiğini tanımlayan bir dizi kural vardır. Her kullanıcının bir kopyası olduğundan, her kullanıcı birbirini sorumlu tutabilir. Kurallar bir sosyal sözleşme haline gelir. Kötü niyetli aktörler oldukça tespit edildi ve eylemlerinin sözleri hızla yayıldı. Kendilerini kısa sürede gruptan buldular.

Karşılıklı Egemenlik : Uygulamanın her kullanıcısı aynı yetki ve sorumluluklara sahip olduğundan, özgürlük ve sorumluluk arasında bir denge vardır. Biz buna karşılıklı egemenlik diyoruz. Bu, kuralları uygulayacak bir sunucu olmadan bile uygulamanın güvenli bir şekilde çalışmasını sağlayan sistemdir.

 

Holo (HOT) Arzı Ne Kadar ?

Holo (HOT) Nedir? Holo, “İlk Topluluk Teklifini” Mart 2018’den Nisan 2018’e kadar gerçekleştirdi. Sonuç olarak, talep odaklı bir süreçte 177.619.433.541 HOT basıldı, bunun 133,2 milyar HOT’u (%75) kamu satışları için kullanıldı ve 44,4 milyar HOT (%25) ekipler ve şirketler için ayrıldı. Takım tokenleri, uygunluk veya kilitlenme sürelerine tabi değildir.

HOT tokenleri, HoloFuel tokenleri için bire bir değiştirilebilir. HoloFuel’in tedarik kısıtlaması yoktur. Bunun yerine dinamik bir yapıya sahiptir ve kredi sistemini içerecek şekilde tasarlanmıştır. Bu, kullanıcıların negatif bakiyelere sahip olmasını sağlar. Talep değiştikçe negatif ve pozitif dengeye sahip kullanıcılar arasındaki ilişki değiştikçe arz algoritmik olarak kontrol edilir, küçülür ve genişler. Holo’nun amacı, çılgın ve spekülatif fiyat dalgalanmalarına tabi olmak yerine, token fiyatlarını her zaman nispeten sabit tutmaktır.

 

Holo (HOT) ‘ Kurucusu veya Kurucuları Kimdir ?

Holo (HOT) Nedir? Arthur Brock ve Eric Harris-Braun, birlikte bir P2P projesinde çalıştıktan sonra Holo şirketini kurdular. Çerçeve hala geliştirme aşamasında, ancak ikisinin daha önce üzerinde çalıştığı benzer bir proje olan Ceptr gibi olacak şekilde inşa edildi.

 

Holo (HOT) Nasıl Alınır ?

Holo (HOT) Nedir? Holo (HOT) token, Global ve Türkiye’nin güvenilir kripto para borsaların başında gelen DyorEX Kripto Para Borsası üzerinden alınıp satılabilmektedir. Sizler de DyorEX’de hesap açarak HOT/USDT veya HOT/TRY paritesinde işlem yapabilir ve HOT satın alabilirsiniz.

 

Holo (HOT) Sıkça Sorulan Sorular

Holo (HOT) Nedir?

  1. Holo (HOT) Nedir ?

Holo, blockchain kullanmayan bir DApp geliştirme yöntemi olan Holochain kullanılarak oluşturulmuş merkezi olmayan uygulamaları barındırmak için eşler arası dağıtılmış bir platformdur.

  1. Holo (HOT) Ne İşe Yarar ?

Holochain, büyük internet merkezi sistemlerine bir alternatif sunarak, kullanıcılarının kendi seçimlerini yapma yeteneklerini korur ve güvenilir bilgiler sağlayarak harekete geçmelerine yardımcı olur.

  1. Holo (HOT) Kurucuları Kimdir ?

Arthur Brock ve Eric Harris-Braun, birlikte bir P2P projesinde çalıştıktan sonra Holo şirketini kurdular.

  1. Holo (HOT) Toplam Arzı Ne Kadar ?

Toplam arzı 177,619,433,541 HOT olan kripto paranın dolaşımdaki arzı ise 173,342,974,127 HOT’tur.

  1. Holo (HOT) Nasıl Alınır ?

Holo (HOT) token, Global ve Türkiye’nin güvenilir kripto para borsaların başında gelen DyorEX Kripto Para Borsası üzerinden alınıp satılabilmektedir. Sizler de DyorEX’de hesap açarak HOT/USDT veya HOT/TRY paritesinde işlem yapabilir ve HOT satın alabilirsiniz.

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.