Hot Wallet Nedir? Nasıl Kullanılır?

0 9

Hot Wallet nedir; Kripto para ticaretinde karşımıza çıkan Hot Wallet terimi, ‘’sıcak cüzdan’’ demektir. E cüzdan sistemlerinde genellikle canlı para akışı ve seviyeleri için farklı sistemler kullanılır. Dondurma işlemleri, farklı cüzdan hesapları ve flahs bellek özellikleri bulunur. Kripto paranızı güvende tutabileceğiniz sistemler, internet bağlantılarıyla işlemektedir.

Hot Wallet Nedir; Hot Wallet Nasıl Kullanılır?

Hot Wallet hesapları internet bağlantısıyla canlı olarak kripto paranızın değer kazanması ve kaybetmesini ağlamaktadır. İnternet bağlantısı olmadan kullanılamaz ve canlı kripto para akışının düzenlenmesini sağlar al sat işlemleri yapılması için idealdir.

Hot Wallet nedir; sıcak cüzdan hesabınız üzerinden kripto paranızın ‘’internet’’ bağlantısıyla birlikte sayısını ve değerini kontrol edebileceğiniz hesap özelliklerine sahiptir. Sıcak cüzdan adını alması da buradan gelmektedir.

Cold Wallet nedir; Soğuk cüzdan tanımıdır ve hesabın güvende kalmasını sağlayan sistemdir. Yatırımcısının internet bağlantısı bulunmayan cihazlarla birlikte kriptosu güvende tutmasına yaramaktadır. Dijital varlıklar, flash bellek ve SD kart gibi sistemlerde güvende tutularak sıcak olmayan ortamda muhafaza edilebilmektedir.

  • Hot Wallet ile cold wallet özellikleri tamamen zıttır.
  • Cold wallet internet bağlantısına ihtiyaç duymaz.
  • Hot Wallet internet bağlantısı olan bir akışa sahiptir.
  • Cold wallet ile hesap ve varlıklar güvendedir.
  • Hot Wallet akış kontrolleri değişebilmektedir.

Değer kazanma ve sayı seçenekleri üzerinden işlem yapılarak kripto para piyasasında sıcak akışta yer almak için sıcak cüzdan seçilerek işlem yapılmalıdır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.