Huobi Nedir? Huobi Borsası Güvenilir Mi? [Detaylı İnceleme]

0 45

Huobi Nedir?

Huobi Nedir? Huobi Borsası Güvenilir Mi? Huobi Global Nasıl, Kimler Tarafından Kuruldu? Huobi Global 2013 Yılında Çin merkezli olarak kurulmuş bir kripto borsasıdır. Ancak 2017’de Çin’de kanun değişiklikleri sonrasında merkezini taşımak zorunda kaldı. Şu anda Huobi Singapur kayıtlı bir şirkettir. Huobi Global Kurucusu ve CEO’su ise Leon Li. Tsinghua Üniversitesi mezunu bir bilgisayar mühendisi olan Li, Huobi’yi kurmadan önce Oracle’da çalışmaktaydı.

Huobi borsası birçok coin ve tokenin ticaretine olanak sağlar. Ayrıca cüzdanınızda Huobi Token tuttuğunuz taktirde alım satımlarınızda komisyon indirimi uygulanmaktadır. Sadece alım satım değil Huobi Pool ile madencilik de yapabilirsiniz.

Huobi Global Güvenilir Mi?

Huobi Nedir? Huobi Borsası Güvenilir Mi? Kripto ve yatırım kelimeleri birlikte kullanıldığında güvenilirlik hep akla gelir. Peki Huobi’de bu durum nasıl? Huobi lider kripto borsalarından biridir. Sektörde 9 yıllık tecrübesi ve Singapur, Japonya, Hong Kong, ABD gibi pek çok ülkede ofisi bulunmaktadır. Bu ofislerden biri de bizim ülkemizde bulunmaktadır ve yasal olarak kayıtlı tek yabancı kripto borsasıdır. Türkiye’de resmi olarak bulunan Huobi, ilgili tüm kurum ve kuruluşlarla dirsek temasında çalışan bir borsa olarak öne çıkmaktadır. Yasal bir şirket olması herhangi bir dolandırıcılık vb. olaylar yaşandığında kullanıcıların yatırımlarından sorumlu olduğu anlamına gelmektedir.

Dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında olan Huobi kripto para borsası Türkiye’de kullanmak yasaldır. Türkiye’de şu ana kadar kullanılması yasaklanan herhangi bir kripto para borsası olmamıştır. Huobi kripto para borsası fazlası ile güvenlidir. Kullanımında herhangi problem oluşturmaması ile Türkiye’de fazlası ile işlem gören kripto para borsasıdır. Huobi kriptp para borsası anlaşmalı olunan güvenlik şirketleri ile birlikte yaptıkları anlaşmalar ile birlikte sağlam bir güvenlik duvarına sahiptir.

Kripto yatırımcılar yüzlerce kripto borsa arasından elbette ilk olarak güvenilir ve sorun çıkarmayan bir borsa isteyecektir. Huobi borsa olarak güvenilirliği ve sorunsuzluğu ile öne çıkan bir kripto borsadır ve ayrıca aşağıdaki avantajlara sahiptir.

  • Dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olması sayesinde Bitcoin ve tüm önde gelen altcoinleri listelemiştir.
  • Düşük komisyon oranları sayesinde alım ve satım işlemlerinde cüzi ücretler alınmaktadır.
  • En büyük kripto borsalardan biri olmasının yanı sıra birçok yeni çıkan ve potansiyeli olan kripto para ve token için erken listeleme yaparak alım fırsatı verir.
  • Spot ticaret (spot trade) ile birlikte marjin ticaret (margin trade), vadeli işlemler, staking gibi farklı yatırım ve kazanç sistemlerine de sahiptir.
  • Sık sık bonus kampanyaları düzenleyerek bonus kazanma şansı verir.

Huobi’de Alım Satım Nasıl Yapılır?

Huobi Nedir? Huobi Borsası Güvenilir Mi? Huobi borsasında alım satım yapabilmeniz için öncelikle Huobi web sitesinden ya da uygulama üzerinden kayıt olmanız gerekir

Ardından para yatırma ve çekme işlemlerini yapabilmeniz için KYC doğrulamasını yapmalısınız. KYC doğrulaması kimlik doğrulaması anlamına gelir ve devletlerin de borsalara şart koştuğu bir uygulamadır. Dolandırıcılık ve kara para aklama suçlarına karşı bir tedbir niteliğindedir. KYC doğrulamanızı da gerçekleştirdiyseniz Huobi cüzdanınıza coin aktarmanız gerekmektedir. Nitekim itibari para yatırma işlemini ülkemizde sadece Türk borsaları sağlamaktadır. Huobi cüzdanınıza “Borsa Hesabı (Çek/Yatır) kısmından coin gönderebilirsiniz. Gönderme işlemini BTC Türk, Paribu, Binance TR gibi Türk borsalarını kullanarak yapabilirsiniz.

Huobi Hangi Dil Seçenekleri Sunmaktadır?

Huobi Nedir? Huobi Borsası Güvenilir Mi? Huobi kripto para borsası İngilizce ve Fransızca olmak üzere kullanıcılarına toplam da 7 adet dil seçeneği sunmaktadır.

Huobi Hakkında Yapılan Şikayet ve Yorum Konuları Nelerdir?

Huobi Nedir? Huobi Borsası Güvenilir Mi? Huobi kripto para borsasının yatırımcılar üzerinde olumsuz etkilerine baktığımızda aşağıda yer alan konularda şikayet ile karşılaşmaktayız;

*Huobi Global kripto para borsasının yatırımcıyı yanılması diğer bir deyişle bonus yanıltmacası. İşlem yapan yatırımcıya ya da yeni kullanıcı olarak giriş yapan kullanıcıya vermeyi taahhüt ettiklerin tutarın çok aşağısında bonus veriyorlar.

*Yatırımcının cüzdanında var olan kripto varlıklarının ansızın görünmemesi

*Bazı kullanıcıların eski hesaplarına ulaşma noktasında sorun yaşaması

*Kimlik doğrulama işleminin başarılı olmasına rağmen kullanıcının al-sat, yatır-çek gibi işlemleri yapamaması

Sonuç olarak; buu kripto para borsası ile alakalı genel şikayetin bonus kandırmacası olduğunu gözlemlemekteyiz. Huobi kripto para borsasında işlem ve yatırım yapmayı düşünen kullanıcıların bu durumları göz önünde bulundurarak hareket etmelerini tavsiye etmekteyiz.

 

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.