ICO Nedir? [ICO Hakkında Detaylı İnceleme]

0 22

ICO NEDIR?

ICO Nedir? Türkçede karşılığı ilk para arzı olarak adlandırılmıştır. ICO’ lar nispeten yeni bir olgu sadece blockchain camiasında tartışmaların ana mevzusu olmaya hızla başlamıştır. Birçoğu ICO’yu kurucularından haksız bir şekilde sermaye arttırmasına izin veren menkul değer olarak görürken, diğer bir görüş ise geleneksen öz sermaye finansman modelinde bir yenilik olduğunu idda ediyor.

Para yatırımı yapan şirket hisselerini satın alan IPO ile benzerlik gösterdiği söylenebilir. İlgili yatırımcılar verilen teklifi satın alabilir bu sayede şirket tarafından yeni bir Kripto paraya sahip olurlar. Bu jeton şirketin sunmuş olduğu hizmeti kullanmakta menfaat sağlar veya şirketin bulunmuş olduğu bir hisseyi temsil eder.

ICO’lar genellikle Kripto para birimleri gelişimine menfaat sağlaması için kullanılmaktadır.

ICO’lara olan talep ise hızla artmaktadır, 2017 yılına kadar yapılmış toplam yatırım 2017 yılında yedi kat artış göstermiştir.

ICO Nedir?  ICO 2013’den beri yeni Kripto para birimlerinin geliştirilmesinde parasal kaynak sağlamak için kullanılmaktadır. Talep varsa daha önceden oluşturulmuş Kripto para kolaylıkla satılabilir veya takas edilebilir.

 ICO Nasıl Çalışır?

ICO Nedir? ICO Nasıl çalışır? Kripto para girişimcisi ICO vasıtasıyla para toplamak istediğinde projenin ne olduğu hakkında, projenin tamamlanmasıyla akabinde proje için ne kadar paraya ihtiyaç duyulacağına, ne tür para tercih edileceğine ICO kampanyasının süreçlerini hesaplamalıdır. Elbette bu miktar projenin konumuna ve amaçlarına göre değişiklik göstermektedir. Lansman ICO kampanyasının kısa sürede gerçekleşmediğini bilmek de iyidir. Genellikle ilk duyurunun hazırlanma süreci 6 aydan 1 yıla kadardır. İlk duyurudan sonra, token satışlarına geçiş süresi normalde yaklaşık üç ay sürer. Bu zaman çerçevesi, insanların dikkatini çekecek kadar uzun ve bunu yansıtmayacak kadar kısa olarak kabul edilir. Burada önemli olan maksimum üye almak değil, projenin gerçekleşmesi için gereken her alan için en az bir isim belirlemek.

ICO kampanyası sırasında, projenin destekçileri dijital para birimleri ile projenin bazı Kripto paraları satın alabilirler.

Yatırımcılara satılan bir şirketin hisselerine benzer bu madeni paralara Kripto para denir.

Toplanılan para firma tarafından istenilen asgari fonları karşılamıyorsa para iade edilir ICO başarısız olur. Hedeflenen miktar elde edilirse toplanan para projenin hedefini gerçekleştirmek için kullanılır.

ICO ve IEO Arasındaki Farklar Nelerdir?

ICO Nedir? ICO genel olarak yatırım amaçlı kullanılmaktadır. ICO Kripto para düzenleyici web sitesi görevi görürken, IEO borsa üzerinden takip görevi görür

İlk Takas Teklifi ise adından da anlaşılacağı gibi bir takas teklifi işlevi görür.

ICO projeler üzerinde değişiklik gösterirken, IEO kullanıcılarını AML ve KYC ‘ye göre yönlendirmektedir.

ICO’da proje geliştiricileri tarafından kişisel olarak sağlanırken, IEO sadece Kripto para borsaları üzerinden sağlar.

IEO borsa siteleri üzerinden kolaylıkla kazanç elde edebilir, ICO ise farklı projeler üzerinden kullanıcıların dikkatini çekmeli bu şekilde para toplamalıdır .

IEO kolaylıkla istediği borsa sitesine ulaşabilmektedir fakat ICO kişisel satış sonrasında borsaya kendi ulaşmalıdır.

 

 

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.