Juventus Fan Token Nedir ? Amacı Nedir ?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Juventus Fan Token Nedir ? Kulüplerin kendilerine çıkartmış oldukları kripto para birimlerinden ibarettir. Bu kripto paralar kulüplerin kendilerine ilişkin çıkardıkları kripto paralar olup, marketing, ek gelir yaratma ve öteki mevzularda kulüplere ek gelir sağlamaktadır. Bu sayede kulüpler kendi taraftarları ile etkileşime geçebilmektedirler.

En İyi ve Güvenilir Kripto Para Sitesi Hangisidir ? Nasıl Seçilir ? yazımızı okumak için tıklayabilirsiniz…

Kulüplerin haiz olduğu fan token’ları ve satışa sundukları fan token’ları ile beraber belli bir miktarda gelir elde ederler ve kulüplerin tuttuğu token’ların değeri çoğu zaman artar. Bu yüzden kulüplerin fan token işine girmesi, kulüplerin daha çok gelir elde etmesi ve kulübün değerinin artması için mühim bir yoldur. Kulüpler Instagram şeklinde toplumsal medya araçlarından etkileşime girebilseler de, bot hesaplar ve kulüpten olmayan taraftarların da oylamaya katılabilmeleri, kulüp için alınacak kararlarda fazlaca emin bir metot oluşturmuyor. Bunun kararı olarak taraftarlar kulüpleriyle etkileşime giremediklerini düşünüyor ve birçok süreçte dışlandıklarını hissedebilir. Özellikle taraftarların birçok değişik kararda laf sahibi olamamaları, kulüplerin gelirlerini negatif biçimde etkileyebiliyor. Ama kulüplerin çıkardıkları fan token’ları ile beraber taraftarlar, tuttukları token’larla orantılı olarak oy verme gücüne haiz olabilir, formanın tasarımından değişik marketing şekilleri taraftarlar tarafınca daha saydam ve emin biçimde oylanabilir.

Juventus Fan Token Nedir ? Böylece taraftarlar kulüplerin kararlarının bir kısmında laf sahibi olabilir. Kulüplerin çıkardığı fan token’larının arzı, hemen hemen her kripto paradan fazlaca daha azdır ve çoğu zaman belli bir limiti vardır. Bu token’lar belli bir arz sınırına geldikleri vakit daha çok çıkarılamaz ve kulüplerin de bu token’ları tuttukları için oldukça fazla token piyasaya sürülemez. Böylece fan token’ların kıymeti kısıtlılık ve kulüplerin bilinirliği ile beraber artar. Çoğu kripto para şeklinde fan token’ları da rahatlıkla stake ettirilebilir. Böylece taraftarlar bir taraftan tuttukları token’ların kıymeti artarken öteki taraftan elde ettikleri token’ların sayısı da artmış olur. Böylece yatırımcıların ve kulüplerin ellerindeki token’ların kıymeti artar ve bu da karlılık açısından müspet etkide bulunur.

Fan token’ları borsalarda listelenmeden ilkin belli bir müddet kilitli kalır. Bu süreçte fiyatlar çoğu zaman durağan kalır ve bu da birçok yatırımcının durağan fiyattan daha çok token alması için iyi bir fırsat olur. Bu süreçte cüzdanlarına geçirme gerçekleştirebilirler ve belli bir müddet token’ları tutabilirler. Ama bu token’lar büyük borsalarda listelendikleri vakit yatırımcılar alım satım işlemlerine başlamış olabilirler.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!