Kanadanın Önde Gelen Kripto Para Birimi Borsası IIROC Tarafından Tanındı!

0 4

Kanadanın Önde Gelen Kripto Para Birimi Borsası IIROC Tarafından Tanındı; Kanada’nın tepesinde düzenleyici kuruluş olarak görev yapan Kanada Yatırım Endüstrisi Düzenleme Kuruluşu IIROC yeni üyesi Toronto merkezli kripto para borsası CoinSquare oldu. İşte tüm detaylar…

IIROC üyesi olan CoinSquare bu kapsamda kuruluşun ilk kripto platformuna katılma ayrıcalığını da elde etmiş oldu. IIROC; CoinSpuare’in üyeliği yanında, borsada yatırım yapan şirket olmasına da izin vererek, ATS (alternatif ticaret sistemi) olarak faaliyet göstermesi için onayladı.

Yeni Katılımlar Bekleniyor!

Merkezi Toronto’da olan CoinSquare; kurumsal yatırımcılar arasında, likiditesiz kripto alım satımlarına olanak tanırken, düzenlenmiş alternatif ticaret sistemi olarak faaliyet gösteren ilk lisans sahibi oldu.

Kanada’nın SEC’i gözüyle bakılan IIROC, CoinSuqare, IIROC’a ilk katılan borsa olsa da yeni katılımların olacağının da sinyali verildi. Bunun yanında 2021 Mart ayında Kanada Menkul Kıymet Yöneticileri tarafından yapılan duyuruda; kripto borsalarının Kanadalı yatırımcılara hizmet vermeleri için, menkul kıymet düzenleyicisine kayıt yaptırmaları gerektiğini bildirdi.

CoinSquare ise, bu zorunluluğa maruz kalmadan, ilk defa IIROC’a üye olma ayrıcalığını yaşadı. Borsanın 2 yıl önce yasal onay alma sürecine girdiğini bildiren CoinSquare hukuk baş sorumlusu ve düzenleyici işler başkanı Katriana Prokopy; borsanın yasal gereklilikleri yerine getirmesi için sıkı denetim ve gözetimden geçeceğini de söyledi.

Ancak yatırımcıların dikkat etmesi gereken bir nokta bulunuyor. IIROC borsasının herhangi bir iflas karşısında, kullanıcılarının kripto varlıklarında herhangi bir koruma garantisi de vermiyor.

CoinSquare iflas durumunda, sadece müşteri hesaplarındaki fiat paralar için güvence sağlıyor. Bu da kullanıcılar açısından bir dezavantaj olarak görülüyor.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.