KEEP Nedir? | Altyapısı ve Kuruluş Amacı

0 20

KEEP adı verilen token, blok zincirdeki gizlilik ve güvenlik açıklarının ortadan kaldırılması için geliştirilmiştir. Keep nedir? Kişilerin ve kurumların verilerinin blok zincirde çok daha güvenli hale getirilmesi, depolanması amacıyla oluşturulmuş bir ağdır. Matt Luongo ve Corbin Pon’un 2017’de piyasaya sürdüğü token ve ağ günümüzde faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu ağa bağlı olan tBTC uygulaması, Ethereum ağı aracılığıyla Bitcoin fiyatına denk şekilde token üretimini gerçekleştirmektedir.

Keep Altyapısı ve Kuruluş Amacı

Keep kripto parasının geliştirilme amacı, blok zincirlerdeki gizlilik protokollerini geliştirmek ve verileri çok daha düşük maliyetle depolamaktır. Keep nedir? Blok zincirlerdeki özel verilerin her birinin şeffaf bir şekilde listelenebilir ve şifrelenebilir yapıda olması için özel bir protokol geliştirilmiştir. Bu ağ sayesinde tüm veriler gizleniyor ve özel olarak depolanıyor. Ağın kuruluşuna yönelik faaliyetler KEEP adı verilen kripto para birimiyle sürdürülmektedir.

Keep Toplam Arzı ve Madenciliği

KEEP Nedir; Madencilik yapılamayan token, stake işlemleriyle temin edilebiliyor. Keep tokeninin piyasaya sürülmesinin ardından birçok kez iniş çıkış yaşadığı özel durumlarla karşılaşılmıştır. Bugüne kadar karşılaşılan en düşük fiyatı 0,1761 dolar olan token, 17 Kasım 2020 tarihinde bu fiyatla karşılaşmıştır. Kısa süre içerisinde değerini yükselten tokenin 22 Mayıs 2020 tarihinde, en yüksek değeri olan 2,24 dolara ulaştığı kayıtlara geçmiştir. Piyasaya sürülen toplam token sayısı günümüzde yaklaşık olarak 600 milyondur. Keep kripto para birimi için belirlenen toplam arz ise 999 milyon 848 bin 781 olarak açıklanmıştır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.