Kripto ETF’leri

0 19

Kripto ETF’leri borsa yatırım fonu anlıma gelir. Yatırımınızı yaparken paranın getirisi, ne kadar sürede kullanılacağı ve gelir yönü yatırımcılar için değerlidir.

Kripto ETF’leri: Kripto Para İle ETF İlişkisi

Kripto para piyasaları için ETF kullanımı her geçen gün artıyor. En çok bilinen ve en çok işlem alınan Bitcoin’de bunlardan biridir. Bitcoin ETF’si doğrudan Bitcoin’in piyasa değerini takip eder. Bu yöntemle yatırımınızla Bitcoin satın almazsınız. Kripto para borsası kullanmak yerine bilinen piyasa borsalarında işlem alınırsınız. Böylelikle yatırım fonunuzun hissesi üzerinde değerlendirme alır. Bitcoin fiyatıyla benzer hareket edeceğinden hisse satımı yapıldığında yine nakit alınır.

Kripto ETF’lerinin Avantajları

Kripto ETF’leri yatırımcısına çok fazla avantaj vermektedir. Doğrudan coin almadan kripto paraya yatırım yapılması bu sayede sağlanır. Ayrıca ETF kullanmanın yatırımcısına birçok avantajı da bulunur. ETF almak daha kolaydır. İşlem kolaylığı sağlar. Eğer nakit paraya ihtiyacınız varsa paranızı daha kolay nakde dönüştürürsünüz. Sonrasında ise istediğiniz zaman yeniden fon alarak pozisyon alabilirsiniz. Vade farkı yoktur. Vade farkının olmaması ETF alımını arttıran nedenler arasındadır. Diğer fonlara ve kripto para alımlarına göre işlem ücreti daha düşüktür.

Hisseler üzerinden borsada aktif olarak işlem alabilirsiniz. Alım yaparken zaman aşımı olmadığı sürece sorun yaşanma ihtimali çok düşüktür. Farklı türde borsalarda yatırım yapılabilir. İşlemler piyasa değerine göre belirlenir ve kripto para fiyatlarını güncel olarak takip eder.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.