Kripto Para Nasıl Kullanılır | Kripto Para İşlem/ Yatırım

0 19

Kripto para nasıl kullanılır; alışveriş, para gönderme, uzun ya da kısa vadeli yatırım yapma, hatta bazı ülkelerin finansal düzenini sağlama gibi pek çok farklı alanda kullanılabilir.

Yatırım / Spekülasyon

Kripto para birimleri büyük fiyat dalgalanmalarına sahiptir ve yatırım hedefleridir. Döviz mevduatı, döviz ve hisse senedi yatırımına benzer şekilde, fiyatta bir artış veya düşüş beklentisiyle yatırım yaptığınız ve kar ettiğiniz durumlar vardır. Ayni ticaret ve kaldıraçlı ticaret mümkündür.

Kripto Para Nasıl Kullanılır; Havale / Para Gönderme / EFT

Kripto Para Nasıl Kullanılır; Sanal para birimini kullanarak ürünler satın alabilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Sanal para birimi ödemesini destekleyen mağazalarda ve web sitelerinde kullanılabilir. İnternette bir varlık olduğu için etrafta taşımaya gerek yoktur ve ücretleri düşüktür.

Kişisel havaleler ve denizaşırı havaleler için de kullanılabilir. Merkezi bir yönetici olmadığı için gönderi ücretleri düşük tutulabilir. İşlem süreci yoğunsa, ölçeklenebilirlik sorunları ortaya çıkabilir, havaleleri geciktirebilir ve ücretleri artırabilir.

İçerik oluşturucuların ödeme ve havale mekanizmalarını kullanarak para attıkları durumlar da vardır. Bitcoin, içerik oluşturucular için hizmetlerde giderek artan bir şekilde bir ödeme yöntemi olarak tanıtılacaktır.

Dağıtımını Benzersiz Bir Para Birimi Olarak Kullanın

Bazı durumlarda, yerel para birimleri blok zinciri tarafından kripto para olarak verilir. Kenya gibi nakitin kıt olduğu bazı Afrika ülkelerinde Kızıl Haç örgütü yerel para birimlerini basıp dağıtarak ekonomiyi canlandırmayı çoktan hedefledi.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.