Kripto Para Özellikleri | Kripto Paranın 3 Farklı Artısı

0 34

Kripto para özellikleri sanal paranın bugüne kadar açıklana ve anlatılan tüm detaylarına göre en az 3 ana unsur üzerinde etkili olarak gösterilebilir. Bunlar aşağıdadır;

Yasal İhaleden Farklı Olarak Merkezi Yönetici Yoktur

P2P teknolojisini kullanan tüm katılımcılarla yapılan işlemleri izleyen bir blok zinciri mekanizmasından oluşur ve merkezi bir yönetici veya ihraççı yoktur. Sanal para biriminin (kriptografik varlıklar) değeri, devlet ve merkez bankası gibi kredi ile değeri garanti eden yasal ihaleden farklı bir yöntemle güvence altına alınır.

Kripto Para Özellikleri; Havale / Bireyler Arası Para Çekme Mümkündür

Yabancı para birimlerinin havaleleri, bankalar ve uluslararası havale hizmetleri gibi finansal kuruluşlar aracılığıyla gönderilmelidir, ancak sanal para birimleri (kripto varlıklar) doğrudan kişiler arasında gönderilebilir. Bu nedenle, ücretsiz veya düşük ücretlerle de karakterize edilir. Ayrıca, elektronik para yasal ödeme aracına dönüştürülemez, ancak sanal para (kripto para) piyasa fiyatından alınıp satılabilir.

Maksimum İhraç Sayısı, Paranın Değerini Korumak İçin Belirlenir

Merkez Bankaları kendi ülke paralarını ve diğer kalemleri merkezi yönetici olarak yönetir ve arz miktarını ayarlayarak ihraç eder. Ancak kripto para özellikleri arasında merkezi bir yönetici bulunmadığından, ekonomik duruma göre verilen kart sayısını değiştirmek mümkün değildir. Bu nedenle, çoğu durumda, para biriminin değerinin korunması için maksimum ihraç sayısı önceden belirlenir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.