Kripto Para Piyasası Düşerken Bitcoin’in Geleceği Şüpheli

0 3

Kripto Para Piyasası Düşerken Bitcoin’in Geleceği Şüpheli; Kripto para piyasalarındaki durgunluk, yatırımcıları endişelendiriyor. Geçen Kasım ayından beri toparlanamayan kripto paralar, küresel piyasaları da etkisi altına almaya başladı.

Kripto para piyasasında yaşanan düşüş, Bitcoin’in geleceğini de etkiliyor. Amerika başta olmak üzere AB ve İngiltere merkez bankaları faiz artırımına gitse de enflasyon konusunda kısa vadede başarıyı yakalayamadı.

Küresel tüm gelişmelerden hemen etkilenen kripto para piyasaları, 2022 yılında en kötü zamanlarını geçirmeye başladı. Çok düşük yükseliş hareketleri yatırımcıları sevindirse de kripto para piyasalarında beklenen güçlü yükseliş gerçekleşmiyor.

Tarihi Zirveye Yaklaşmıyorlar

Merkezi bankalarının yaptığı faiz artırımı sadece emtia piyasalarında etkili olurken, parası olan yatırımcılar daha fazla mevduat almaya yönelmeye başladı. Diğer yandan kripto paralar; geçtiğimiz Kasım ayında zirveye çıkış gösterse de yine düşüş grafiği sergilemeye başladı.

Kasım ayından sonra istediği gibi toparlanamayan kripto para piyasası, tarihi zirveden de %70 oranında geri kaldı. Bu durum ise yatırımcıların kripto paralara olan güvenini sarsarken; gerçekleşen sert düşüş ise yatırımcıların stabilitesini koruyan ve getirisi sabitlenmiş ürünlere yönelmesine neden oldu.

Kripto Paralar Düşüyor

Her ne kadar Bitcoin %4 ila %5 oranında yükseliş gösterse de düşüş miktarı yükselişinden daha hızlı gerçekleşmeye başladı. Diğer yandan Merge güncellemesi geçiren Ethereum’da yükseliş belirtileri olsa da yatırımcılar kayıp yaşamaya devam ediyor.

Bu yüzden kripto paraya yatırım yapacaklar marj aralığının bulunmadığı piyasada paranın aniden katlanmasına ve aniden sıfıra düşmesine dikkat etmesi gerekiyor.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.