Kripto Para Takas Edilemez Tokenler Nelerdir?

0 6

Kripto para takas edilemez tokenler nelerdir? Kripto para takas edilemez tokenler, yani diğer bir ifade ile Non-Fungible Token (NFT) olarak ifade edilir. Görsel ve işitsel sanat eserleri, bilgisayar oyunlarının ögeleri, videolar gibi gerçek dünyadaki nesnelerin her birini kapsar.

Kripto Para Takas Edilemez Tokenler Hakkında

Kripto para takas edilemez tokenler nelerdir? Kripto para birimlerinde çevrimiçi olarak alınıp satılması ile beraber kripto parayla temelde aynı yazılımı kullanmaktadır. 2014 yılından itibaren kullanılan sistem, son 4 yılda dijital dünyadaki alım ve satım işlemlerinde ön plana çıkar. Kasım 2017 yılından itibaren ise yaklaşık takas edilemez tokenler için 174 milyon dolar harcanmıştır.

Kripto Para Takas Edilemez Tokenler Nelerdir Ve Detaylar

Ekonomide takas edilebilen varlık, örneğin para gibi kolaylıkla değiştirilen birimlerdir. Bunun tam tersi herhangi bir birim ayrılamıyor. Ya da takas edilemiyorsa 2 sistemde incelenmesi imkânsızdır.

  • Söz konusu sistemin sahip olduğu benzersiz özellikler değişim ya da takası engeller. Herhangi bir tarihi yapının, eş ya da benzeri olmaz. Buna örnek verilmesi gerekirse, kripto para takas edilemez. Tokenler sisteminde yer alır.
  • Tokenlerin kime ait olduğu, blok zinciri olarak bilinen alan üzerinde paylaşılan defterde depolanır. Bulunan kayıtların her biri, bilgisayar tarafından tutulduğundan dolayı sahte değildir.
  • Eserin sahibi sanatçı ya da örneğin gelecekte gerçekleşecek herhangi bir token satışında kesinti yapabilmedir. Buda, üst limit hakkı veren akıllı sözleşme de içermektedir.
Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.