Kripto Parada Cüzdana İhtiyacınız Var Mı?

0 12

Kripto parada cüzdana ihtiyacınız var mı? önemlidir. Kripto para yatırımlarınızı korumak ve güvenliğini arttırmak için cüzdan kullanımı çok fazladır.

Kripto Parada Cüzdana İhtiyacınız Var Mı?

Kripto para alımı veya satımı yaparken temel olarak cüzdan kullanmanıza gerek yoktur. İşlem aldığınız borsa üzerinden borsanın açık olduğu saatlerde işlem alabiliyorsunuz. Birçok borsa firması da kripto paranızı borsa üzerinde ki cüzdanda tutmanızı sağlar.

Ancak bazı yatırımcıların borsa cüzdanlarının güvenliği ve faydası konusunda tartışır. Bazı borsa cüzdanlarına yapılan saldırılar kripto para güvenliğini riske atıyor. Saldırılara açık olduğu için de yatırımlarınızı kaybetme ihtimali vardır. Borsa şirketinize güveniliyorsanız ve güvenlik önlemleri size göre yeterli ise cüzdan kullanmanıza gerek yoktur.

Daha fazla mesaj

Ancak güvenlik sorununuz varsa ve şüpheli hareketler görüyorsanız o zaman cüzdan kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Kripto Para Cüzdan Çeşitleri

Kripto parada cüzdana ihtiyacınız var mı? sorusuna evet yanıtı veriyorsanız kullanmak istediğiniz cüzdanı seçmeniz gerekir. Sıcak ve soğuk cüzdan olmak üzere iki farklı kullanım yaygındır. Soğuk cüzdanlar internet üzerinden saklanmaz. Güvenlik anahtarı kullanılır. Eğer bu anahtarı kaybeder veya unutursanız kripto para cüzdanını açmak çok zor olur. Sıcak cüzdan ise dijital olarak kullanılıyor. İnternete erişim olduğu için anlık olarak kripto para işlemleri alabilirsiniz. Uzun ve kısa vadeli yatırımlarınız için hangisini tercih edeceğiniz size kalmıştır. Hesabınızın kontrolü bu sayede cüzdanınızda saklanır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.