Kripto Parada Sabit Paralar – Fiat Ve Diğer Türler

0 4

Kripto parada Sabit paralar – fiat ve diğer türler, her durumda istikrarlı bir değere sahip simgeleridir. Sabit tokenler ya da sabit paralar esas olarak isimlendirilir. Değişime uğramazlar.

Kripto Parada Sabit Paralar Nedir?

Kripto para piyasasında, sabit paralar diğer dijital varlık bilimlerinin oynaklıktan kurtulmasına yardımcı olmaktadır. Tanımlanmış bir orana dayalıdır. Değişmezler. Her daim belirli bir sistem üzerinden ilerler.

  • Değerler, diğer varlıkların değerini takip eder. Örneğin Dolar, Euro, altın ya da petrol endeksi tokenler satın alabilirsiniz. Sabit paralar kişiye kar ya da zararının kilitlenmesine imkan tanır. Bu noktada blokchain ağlarında istikrarlı fiyat üzerinden transfer gerçekleşir.
  • Bitcoin gibi verilen diğer altcoinlerde bugüne kadar her daim fiyat dalgalanması yaşanmıştır. Bu dalgalanmalar spekülasyon yapmak isteyen kişiler için birçok fırsat oluştursa da, ne yazık ki dezavantajları de mevcut.
  • Oynaklık, günlük ödemeler için kripto para da zorlaştırır. Kişiler, piyasaya ilk kez giriş yaptıklarında sabit paralar ve değerlerini ön planda bulundurur.

Kripto Parada Sabit Paralar – Fiat Ve Diğer Türler Nasıl Çalışır? 

Herhangi bir emtianın fiyatı ya da değerini takip eden coin endeksleme mekanizmasıyla oluşur. Bunu yapmanın birden fazla yolu vardır. Çoğu zaman teminat işlevi gören başka bir varlık kullanılır. Yöntemler diğerlerine kıyasla daha başarılı olsa da garantili endeks diye bir durum mümkün değildir.

Kriptoparada sabit paralar – fiat ve diğer türler; tether, TruSD, Gemi Dollar ve USD Coin ve Paxos ile aynı. Kitco Gold, Tether Gold (XAUT), DigixGlobal (DGX) ve Gold Coin (GLC)

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.