Kripto Paralar Çöktü, Bu Sefer Ne Olacak?

Kripto Paralar Çöktü
Kripto Paralar Çöktü
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Merkezi olmayan finans (DeFi) ve merkezi finans (CeFi) arasındaki balon çöktü, NFT (karşılıksız token) patlaması söndü, algoritmik stabilcoin düştü ve kripto varlık borç verenleri çöktü. Kripto paralar çöktü ve ayı piyasasına girdi!

Kripto varlıklarına şüpheyle bakanlar, elbette “kripto varlıklarının sonu” sanıyor.

Geçmişte Neler Oldu?

2014 yılında, Bitcoin fiyatları, Mt. Gox borsasının çöküşünün ardından düştü. 2018’de yüzlerce ilk madeni para teklifi (ICO) başarısız oldu ve Bitcoin fiyatları %80’e kadar düştü.

Her iki durumda da piyasa sonunda toparlandı ve kripto varlık fiyatları eskisinden daha yüksekti. Bitcoin geçen yılın Kasım ayından bu yana dolar olarak %70 düştü, ancak yine de 2017’deki zirvesinden daha yüksek.

Kripto Paralar Çöktü; Bu kez Durum Farklı Mı?

Savaşlar ve salgın hastalıklar yeni bir makroekonomik paradigma oluşturuyor. Enflasyon 30 yıl sonra ilk kez geri arttı. Bununla birlikte, çok daha katı bir parasal sıkılaştırma politikası yeniden canlandı. Faiz oranları yükselmeye devam ediyor ve dünya çapındaki merkez bankaları döviz dolaşımını azaltmaya çalışıyor.

Artık kıtlık vakti, para dönemi sona ermek üzere. Bu, kripto varlıkları için tutarlı bir fiyat düşüşü anlamına geliyor.

Bitcoin, 2008 mali krizinin hemen sonrasında doğdu. Birçoğu, merkez bankasının aşırı düşük faiz oranı politikasının ve niceliksel genişlemenin akut enflasyona neden olacağından korkuyordu.

Ancak kripto varlıklarına yatırım yapan birçok kişi artık doların değiştirilmesini istemiyor. Aksine, dolara alternatif gelmesinden korkuyor. İstedikleri şey dolar zengini olmak!

Bu nedenle kripto fiyatları genellikle dolar cinsinden ifade edilir, çoğu kripto varlık işlemi dolar bağlantılı sabit para kullanır ve dolara bağlı sabit para, kripto varlık kredisi için güvenli bir teminattır.

Kripto ekosistemi, geleneksel finansal sistemle ayrılmaz bir şekilde bağlantılıdır ve dolar, geleneksel finans piyasasının yanı sıra kripto piyasasına da hakimdir. Kripto varlık piyasası büyüdükçe, kripto varlık endüstrisinin dolar cinsinden değeri de arttı. Kısaca panik yapmayın, kripto paralar çöktü ama herşey düzelecektir!

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!