Kripto Piyasasına Nasıl Yatırım Yapılır ?

0 32

Kripto Piyasasına Nasıl Yatırım Yapılır ?, kripto borsası üzerinden alım-satım-aktarım sağlanan kripto para ürünlerinin tümünün işlemlerinden oluşur. Kripto para, sanal ortam içerisinde maddi değeri olan dijital bir varlıktır. Kripto para piyasalar üzerinden alış ve satış işlemleri ile kripto para piyasasını oluşturur. Coin ve diğer kripto para birimlerini, piyasada bulunan borsalar aracılığıyla satın almak mümkündür. Dijital para borsaları gerçek paralar (Dolar, Euro ve TL) karşılığında kripto para alınmasına olanak sağlar. Bitcoin’in kendisi blok zincir güvenlikli bir sistemdir ancak dijital para borsaları yönünden zaman zaman güvenlik açıkları oluşabilmektedir. Bundan ötürü güvenli ve dürüst platformları tercih etmek önemlidir.

En İyi ve Güvenilir Kripto Para Sitesi Yazımızı okumak için Tıklayabilirsiniz…

Kripto Piyasasına Nasıl Yatırım Yapılır? Kripto Para Piyasası Nedir ?

Kripto Piyasasına Nasıl Yatırım Yapılır ? Tüm bu işlemler blockchain (blok zincir) sistemi üzerinde gelişir ve kripto paraların arkasında yatan güçlü ve  dinamik teknoloji de tam olarak burada ortaya çıkmaktadır. Blockchain, bir kripto paraya dair tüm işlemlerin tutulduğu kayıt veri tabanıdır. Bu sistemde her veri girdisi bir işlemi oluştururken sıralı gelen bu işlemler de bloku oluşturmaktadır. Blokların onaylanması için eşler arası dağıtılmış bir sistem kullanılmaktadır ve onaylanan işlemler sisteme eklenmektedir. Blok zincir yapısı itibarıyla yapılan işlemlere oldukça güvenli bir teknoloji sunarken yapılan güncellemeler daha hızlı sistemler ile daha kullanılabilir hâle gelmektedir.

Kripto para piyasası için hizmet veren borsalar bulunmaktadır. Kripto para alışveriş işlemlerinin yapılabilmesi için öncelikle sisteme kayıt olmaları ve sonra ki işlem olarak kimlik ve adres bilgilerini girerek ön başvuru yapmaları gerekmektedir. Kimlik ve adres bilgilerinin ön kabulü için TC Kimlik numarası, doğum tarihi ve ikamet adresinin sisteme girilmesi yeterlidir. Kayıtlı kullanıcılar gerçek kimlikleri ile sadece bir hesap oluşturur. Kimlik ve adres bilgileri için sistemden onayını almış kullanıcılar para yatırma/çekme ve kripto para/Bitcoin yatırma-çekme işlemlerini yapabilirler. Kripto Para hesap işlem hareket faaliyetini yapabilmesi için uluslararası AML/KYC kuralları gereği kimlik ve adres belgelerini sisteme entegre ederek hesap onayı almaları gerekmektedir. Dolayısıyla borsa da bulunan kripto paralar içerisinden bütçenize en uygun olan işlemi alabilir ve değer grafiğine göre farklı paralara çevirebilir ya da satabilirsiniz. Dilediğiniz an yatırımlarınızı, gerçek paraya dönüştürmek için banka hesabınıza aktarabilir ya da mobil cüzdan edinip orada biriktirmeye devam edebilirsiniz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.