Kripto Tüccarları ve Kripto Swing Tüccarları Nedir ?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Tüccarları Kripto para ticareti yapmanın farklı yolları vardır. Bazı tüccarlar kısa vadede ticaret yaparken, diğerleri uzun vadede ticaret yapar. Birincisine günlük tüccarlar, ikincisi ise salıncak tüccarları denir. Bunlar, iki ana tüccar türü ve en yaygın ticaret yöntemleridir. Bu makale iki kategoriyi karşılaştırmaktadır.

Her ticaret yönteminin avantaj ve dezavantajlarına bakacağız. Ayrıca hangisinin hangi koşullar için en iyi olduğunu belirlemeye çalışacağız. Tüccar olmak istiyorsanız veya sadece bunu öğrenmek istiyorsanız, hadi devam edelim ve günlük ve swing tüccarlarına girelim.

En İyi ve Güvenilir Kripto Para Sitesi Hangisidir ? Nasıl Seçilir ? yazımızı okumak için tıklayabilirsiniz…

Günlük tüccarlar

Günlük tüccarlar sabırsız tüccarlardır. Bir günde birkaç işlem açıp kapatırlar, bu nedenle yalnızca Kripto Tüccarları Kripto para biriminin en son fiyat değişiklikleriyle ilgilenirler. Gün tüccarları, tüm işlemlerini işlem gününün bitiminden önce kapatır. Gün içinde küçük fiyat değişikliklerinden yararlandıkları için, swing traderlardan çok daha fazla sermaye ve kaldıraç kullanırlar.

Bu ticaret yöntemi, düzgün yapıldığında çok karlı olabilirken, aynı zamanda çok riskli olabilir. Örneğin, günlük tüccarların kullandığı yüksek kaldıraç, karlarını büyük oranda artırabilir, ancak aynı zamanda risklerini de artırır.

İlgili riskleri azaltmak için, günlük tüccarlar genellikle ticarette oldukça yetenekli ve deneyimlidir. Ayrıca, piyasanın bir sonraki yönünü doğru bir şekilde tahmin edebilmek için sektördeki gelişmelerin sınırında olmaları gerekir. Tüm bu ihtiyati tedbirlere rağmen, en deneyimli ve yetenekli tüccarlar bile günlük işlemlerde sıklıkla önemli kayıplar yaşarlar.

Günlük tüccarların alım satım kararları vermek için kullandıkları iki yöntem vardır. Birincisi spekülasyon, ikincisi ise grafik analizi.

Spekülasyon

Kripto Tüccarları Spekülasyon, bir tüccarın, böyle bir varlığı çevreleyen devam eden gelişmeler nedeniyle bir varlığı satın almaya veya satmaya karar vermesidir. Daha önce de belirtildiği gibi, günlük tüccarlar seçtikleri varlıklarla ilgili gelişmelerden haberdar olurlar. İşlemler daha sonra bu tür olaylara göre açılır ve kapatılır.

Örneğin, bir tüccar, X varlığının fiyatını artıracağını düşündüğü bir son dakika haberi nedeniyle bir satın alma emri oluşturmaya karar verebilir. Ayrıca, varlığın fiyatında düşüşe neden olabileceğini algıladığı haberlere dayanarak bir satış emri açmaya karar verebilir. Bu tür kararlar spekülasyonlara dayalı olarak alınır. Tüccarların, fiyat yükselse de düşse de, bir varlık ticareti yaparak para kazanabileceğini unutmamak önemlidir.

Grafik analizi

Bu teknik analiz kullanılarak yapılır. Günlük tüccarlar, bir varlığın ticaretini yapıp yapmamaya karar vermeden önce bir varlığın grafiğini doğru bir şekilde analiz etmek için çeşitli araçlar kullanır. Analizleri, onlara söz konusu varlığı alıp satmamaları gerektiğini de söyleyecektir.

Grafik analizinde kullanılan birkaç araç vardır. Fiyatta yalnızca kısa vadeli değişikliklerle işlem yaptıklarından, çoğunlukla varlığın fiyatının kısa vadede ne yapacağını tahmin etmek için kullanılırlar. Bu nedenle, günlük tüccarlar, alım satımlarının başarısı için hayati önem taşıdığından, teknik göstergeleri kullanarak piyasa analizi konusunda son derece yetenekli olmalıdır.

Günlük ticaretin avantajları

Kripto Tüccarları Günlük ticaretin birçok avantajı vardır. Birincisi, alım satımlar birkaç saniye kadar kısa sürebildiğinden, günlük alım satım yapanlar hızlı bir şekilde çok para kazanabilirler. İkincisi, günlük tüccarlar, riski önemli ölçüde artıran bir gecede açık pozisyon tutma riskinden kaçınırlar. Ayrıca ticaret yapmak daha az zaman alır, bu nedenle bazı tüccarlar için çekici hale gelir.

Dezavantajları

Günlük ticaretin dezavantajları da vardır. İlk olarak, başlamak için pek çoğunun karşılayamayacağı büyük miktarda sermaye gerekir. İkincisi, günlük tüccarlar bir günde birkaç işlem açıp kapatırlar ve bu nedenle ücret ve komisyonlarda daha fazla harcarlar. Gün ticareti, günün önemli bir bölümünde piyasanın yakından izlenmesini gerektirir. Bu, düzenli günlük işleri olan insanların sürdüremeyebilecekleri tam zamanlı bir meslek haline getirir.

Salıncak tüccarları 

Bu tüccar kategorisi genellikle günlük tüccarların tam tersi olarak kabul edilir, ancak bu tamamen doğru değildir. Günler, haftalar ve hatta aylar gibi daha uzun süreler boyunca ticaret yaparken, başarılı olmak için yine de günlük tüccarlar gibi bilgilere güveniyorlar.

Swing tacirleri ile günlük tacirler arasındaki temel fark, swing tacirlerinin bir varlığın fiyatındaki bir “swing”den kâr etmeye çalışmasıdır. Bu, tek bir ticaretin içinde veya dışında olabilir. Salıncak olarak bilinen bir süre içinde fiyattaki bir değişiklik üzerine bahse girerler. Salınım bekledikleri gibi olursa kâr ederler. Aksi takdirde kaybederler. Salıncaklar, birkaç küçük fiyat değişikliğinden yararlanan günlük tüccarların aksine, salıncak tüccarlarının yararlandığı büyük fiyat değişiklikleridir.

Günlük ticaretin riskli olduğu söylense de, swing tüccarlarının daha da büyük riskler aldığına dair argümanlar var. Bunun nedeni, pozisyonlarını bir günden fazla tutmaları ve günün kapanışından sonra gece fiyat değişikliği riskinin yüksek olmasıdır. Fiyatlar, bir günün kapanışı ile bir diğerinin açılışı arasında önemli ölçüde değişebilir ve bu da swing tüccarı için büyük bir kayba neden olabilir.

Sonuç olarak, salıncak tüccarları, günlük tüccarlardan daha az sermaye kullanır. Bununla birlikte, zararlarını önemli ölçüde artırabilecek olsa da, işlemlerinde kaldıraç kullanırlar.

Swing tüccarları, ticaret kararlarını yönlendirmek için esas olarak teknik analize güvenirler. Bununla birlikte, bir varlığın yükseliş eğiliminin böyle bir varlığın temelleri tarafından desteklendiğinden emin olmak için temel analiz de kullanırlar.

Salıncak ticaretinin avantajları

Tam zamanlı işlere sahip tüccarlar, alım satımlar günler, hatta haftalar veya aylar sürebileceğinden, salınım ticareti yapabilirler. Ayrıca, tüccarın başka şeyler yapmak için zaman harcayabilmesi için çok fazla zaman yatırımı gerektirmez. Belki de en önemli avantajı, günlük işlemlere göre daha az sermaye gerektirmesidir.

Dezavantajları

Swing ticaretinin bir dezavantajı, bir gecede önemli kayıpların meydana gelebilmesidir. Salıncak tüccarları bir seferde esas olarak bir büyük dalgalanmaya odaklandıklarından, kâr elde edebilecekleri diğer küçük fiyat hareketlerini kaçırabilirler.

Hangi yöntem daha iyi?

Hangi ticaret yöntemini benimseyeceğinizin cevabı, bunun tüccarın kişiliği, ne kadar sermayeniz olduğu ve ne kadar zaman yatırım yapmak istediğiniz ve ayrıca tolere edebileceğiniz risk düzeyi gibi çeşitli faktörlere bağlı olmasıdır.

Sonuçta, sizin için en iyi yöntem bu faktörlere ve size daha uygun olana bağlı olacaktır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!