Kristoffer Koch Kimdir?

0 22

Birkaç yıldır kripto para dünyasında yer alan, kendini özgürlükçü olarak tanımlayan Kristoffher Koch, kripto piyasasında şifreleme konusunda tez yazarken tanıştığında, kripto dünyasında zengin olacağının farkında değildi.

Medya raporlarını dikkatlice araştıran ve yayınlanan raporlarla kripto para dünyasının dikkatini çektiğini ifade eden, Oslo’da elektrik mühendisi olan genç adam, şu an Omnivision’da dijital tasarım mühendisi olarak görev alıyor.

Kristoffer Koch Kripto Para Dünyasına Nasıl Giriş Yaptı?

Erken dönemde kriptografi eğitimi alarak, kripto dünyasına adım atan, 29 yaşındaki elektrik mühendisi, ilk olarak 27 USD’nin altında sermayesiyle (yaklaşık 150 Norveç kronu) 5000 Bitcoin satın alarak Bitcoin dünyasına adım attı.

Norveçli Kristoffer Koch; 2009 yılında şifreleme konusunda tez hazırlarken, kriptografi ile tanıştı ve bu konuda araştırmaya yapmaya başladı.  2009 yılında şifreleme konusunda tez yazarken, sanal para birimiyle yatırım yapmaya karar veren Koch, elindeki 27 dolarlık sermayeyle aldığı Bitcoin ile genç yaşında zengin olan biri olarak tarihe geçti.

Bitcoin Madenciliğine Ne Zaman Başladı?

Kendisini bir yatırımcı olarak adlandırmayan ve bu işe sadece oyun amacıyla giriş yaptığını belirtilen Kristoffer Koch, 2009 yılı sonlarına doğru, Bitcoin madenciliğine başlamış ve 2010 yılı itibariyle, Liberty Reserve’den 5600 Bitcoin satın alarak, hayatının değişmesi yolunda ilk adımı attı.

Kendisinin yatırımcı olmayıp sadece teknik biri olduğunu ifade eden genç yatırımcı; bu işe sadece birkaç tane kripto parayla başladığını ifade ediyor. Genç yatırımcının Nisan ayında sattığı Bitcoin ise, 680bin USD idi. Yani tam tamına 4 milyon Norveç kronu ediyordu.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.