Kristoffer Koch Kimdir?

Kristoffer Koch Kimdir
Kristoffer Koch Kimdir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Birkaç yıldır kripto para dünyasında yer alan, kendini özgürlükçü olarak tanımlayan Kristoffher Koch, kripto piyasasında şifreleme konusunda tez yazarken tanıştığında, kripto dünyasında zengin olacağının farkında değildi.

Medya raporlarını dikkatlice araştıran ve yayınlanan raporlarla kripto para dünyasının dikkatini çektiğini ifade eden, Oslo’da elektrik mühendisi olan genç adam, şu an Omnivision’da dijital tasarım mühendisi olarak görev alıyor.

Kristoffer Koch Kripto Para Dünyasına Nasıl Giriş Yaptı?

Erken dönemde kriptografi eğitimi alarak, kripto dünyasına adım atan, 29 yaşındaki elektrik mühendisi, ilk olarak 27 USD’nin altında sermayesiyle (yaklaşık 150 Norveç kronu) 5000 Bitcoin satın alarak Bitcoin dünyasına adım attı.

Norveçli Kristoffer Koch; 2009 yılında şifreleme konusunda tez hazırlarken, kriptografi ile tanıştı ve bu konuda araştırmaya yapmaya başladı.  2009 yılında şifreleme konusunda tez yazarken, sanal para birimiyle yatırım yapmaya karar veren Koch, elindeki 27 dolarlık sermayeyle aldığı Bitcoin ile genç yaşında zengin olan biri olarak tarihe geçti.

Bitcoin Madenciliğine Ne Zaman Başladı?

Kendisini bir yatırımcı olarak adlandırmayan ve bu işe sadece oyun amacıyla giriş yaptığını belirtilen Kristoffer Koch, 2009 yılı sonlarına doğru, Bitcoin madenciliğine başlamış ve 2010 yılı itibariyle, Liberty Reserve’den 5600 Bitcoin satın alarak, hayatının değişmesi yolunda ilk adımı attı.

Kendisinin yatırımcı olmayıp sadece teknik biri olduğunu ifade eden genç yatırımcı; bu işe sadece birkaç tane kripto parayla başladığını ifade ediyor. Genç yatırımcının Nisan ayında sattığı Bitcoin ise, 680bin USD idi. Yani tam tamına 4 milyon Norveç kronu ediyordu.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!