Kriz Rekorları Yeniden Mi Geliyor?

0 8

Senenin başı itibari ile Batı ülkeleri ve Rusya arasında yaşanan problemler nedeni ise enerji fiyatlarında yüksek bir artış gözlenmişti. Buna ek olarak ise çok fazla ülke de son 40 yılın en yüksek düzeyde enflasyon rakamları ile karşı karşıya kalmıştık, aynı zamanda ise tedarikler sırasında ise çok fazla sorun ve hisse piyasası üzerinde ise çok ciddi ve önemli düşüşler konusunda oldukça olumsuz bir tablo ile karşılaşmıştık. Bütün bunların yanı sıra dünyanın en büyük yatırım bankalarının bile krizin bankacılık sektörüne kadar ciddi sıçramalar meydana geldiğini açıklamıştı ve bankaların bile kritik dönmeden geçtiği belirtilmişi. Ancak bütün bunların düzelmeye başladığı da yeniden bildirilmesine ek olarak tarih yeniden tekerrür etmeye başladı. Hal böyle olunca akıllara krizin yeniden mi gelecek sorusu gelmeye başladı.

Krizlerin Bitcoin Üzerine Etkileri

Dolar artışları ve krizler ile birlikte bitcoin de dip fiyatlar ile karşı karşıya kalmıştı. Geçtiğimiz günlerde yeniden bir artış gözlemlenmeye başlanan bitcoin yine kafaları karıştırdı. Öyle ki bitcoin son rekor fiyatı olarak bilinen 69,000 dolarak oran ile %70 seviyesinden daha fazla bir değer kaybına sahip olmaya başladı.

Bu bağlamda bitcoin üzerinde yeniden bir artışın meydana gelmesi ile birlikte de önemli olan katalizör beklenirken yanında ise bankacılık krizleri yaşanmasını da beraberinde getirebilir. Kısacası önümüzde bulunan süreçler boyunca kripto para ve bitcoin oranlarında ciddi bir piyasa artışı ile birlikte volatil geçmeye devam edilecek gibi bir izlenim söz konusu oluyor.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.