Litecoin Alınır mı? Litecoin Fiyatı, Piyasa Değeri

0 9

Kripto dünyasında yer alan ve Blockchain teknolojisini kullanan Litecoin alınır mı? Artıları ve eksileri nelerdir? Yatırımcılar için Litecoin iyi bir seçenek midir soruları merak ediliyor.

Litecoin Kurucusu

Eski Google mühendislerinden biri olan Charles Lee tarafından 2011 Ekim ayında oluşturulan Litecoin, açık kaynaklı yapısıyla kullanılıyor. Merkezi olmayan kripto para birimi açık kaynaklı küresel ödeme ağı ile çalışır.

Blokların daha hızlı oluşturma hızı ve Scrypt ile iş kanıtı şeması kullandığından, ilk kripto para birimi olan Bitcoin’den ayrılır.

Litecoin Güvenilir mi?

İşlemleri izlemek için bir blok zinciri kullanan kripto para birimi Litecoin alınır mı konusunda güvenilirliği daha fazla ön plana çıkıyor. Çünkü daha hızlı blok oluşturma oranına ve daha yüksek maksimum jeton sayısına sahiptir.

Bitcoin’den farklı bir algoritma kullanan Litecoin; tüketici sınıfı donanımda çıkarılabileceği anlamına gelir. Bu ise kripto para birimi madenciliğine başlamak isteyenler için daha erişilebilirdir.

Litecoin Piyasa Fiyatı Piyasa Değeri

Oynaklığı görmüş ancak, uzun vadede elinde tutmak isteyenler için iyi bir yatırım gibi görünen bir dijital para birimidir. Bu yüzden Litecoin alınır mı konusunda iyi bir yatırım olabilir.

Son birkaç yıldır değeri artan Litecoin, her türlü yatırımla ilgili her zaman risk taşısa da Litecoin satın almak, uzun vadede büyüme potansiyeli sağlamanın iyi bir yolu olabilir. Uzmanlara göre kripto para dünyasında Litecoin’in büyük bir geleceği olduğu söyleniyor.

En popüler ve en çok işlem gören kripto paralar arasında onuncu sırada bulunan Litecoin, Haziran 2022 yılı ortasında, ortalama 2.9 milyar USD piyasa değerine ulaştı. Bu, tüm kripto para birimleri arasında hacim olarak yirminci sırada olduğunu gösteriyor.

Bunun yanında piyasalardaki Litecoin (LTC) fiyatı %5.56 oranında arttı ve şu an için 55.1274 USD olarak görülüyor. Şu an piyasa değeri ise 3.889.771.764 USD’dir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.