LUNA Mucidi Davalık Oldu : Do Kwon Herkesi Şaşırtan Tahminlerde Bulundu!

0 41

Mayıs ayında, Terra LUNA ve UST’nin fiyat istikrarını kaybetmesi tüm piyasada çöküşü tetikledi. Terra, UST fiyatını desteklemek için yüklü miktarda Bitcoin satarak rezervlerini eritti. Çöküşün ilk 18 saatinde sessiz kalan kurucu Do Kwon, geri dönüşünde, Terra 2.0 ile kurtarma planlarını açıklasa, toparlanma için yeterli olmadı. Şimdi kurucusunun başı hükümetlerle belada.

LUNA kurucusu Do Kwon, ABD’de mahkemeye verildi

Do Kwon, Terra’nın başarısız olmasının ardından yasal gözlem altında. ABD eyaleti Illinois’den bir kişi, yasaları ihlal ettiğini öne sürerek Do Kwon’u mahkemeye verdi. Terraform Labs, kurucusu Do Kwon ve Luna Foundation Guard’ı (LFG) oluşturan birkaç VC firmasına, sanıkların federal menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği ve yatırımcıları yanlış yönlendirdiği iddiasıyla dava açıldı.

LUNA Çöküşünden Önce Coin'ler Mi Boşaltıldı

Davacı Nick Patterson, Cuma günü Kaliforniya’nın Kuzey Bölgesi’nde, bir jüri duruşmasından kaynaklanan zararları ve ihtiyati veya cezai ücretleri telafi etme umuduyla toplu dava statüsü isteyen bir dava açtı. Patterson, sanıklara karşı hem Kaliforniya eyaleti hem de federal yasaların ihlal edildiğini söylüyor.

LUNA ve UST, algoritmik mekanizmasını yitirdikten sonra geçen ay dramatik bir şekilde çöktü. LUNA’yı yeniden başlatma girişimi şimdiye kadar yatırımcıları projeye geri getirmedi. Twitter’dan ekran görüntüleri içeren dosyalama, Kwon’dan ve UST’nin depegging riskiyle karşı karşıya olduğunu iddia eden diğer taraflara yönelik küçümseyen tepkilerinden yoğun bir şekilde alıntı yapıyor. Terraform Labs ve Do Kwon’a ek olarak, davalılar projeyle ilişkili girişim firmalarını da şikayet etti.

Do Kwon’dan şaşırtan tahmin

Mahkeme kararının yanında, Do Kwon bugün alaycı bir çöküş yorumu yaptı. Tweet sırasında Bitcoin 20 bin doların altında işlem görüyor. LUNA kurucusu, yüklü miktarda Bitcoin satan biri olarak, çöküşü ders olarak görüyor:

Başarısız algoritmik stablecoin’lerin kısa bir geçmişi

Terra UST’den sonra, USDT’de dahil bir dizi stablecoin benzer sorunlar yaşadı. Yaygın bir görüş, stablecoin’lerin volatiliteye tabi olmadığı ve bu da onları daha güvenli bir yatırım haline getirmesidir. Ancak Terra düşen ilk stablecoin değil. Daha önce, Do Kwon’unda arkasında olduğu bir stablecoin olan Basis Cash (BAC)’de çöktü.

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.