LUNA ve UST Nedir? Terra

0 11

LUNA ve UST Nedir; Terra Ekosistemine yönelik bir kılavuz olarak kullanılan  kripto ticareti kavramlarından biri olarak, piyasadaki dalgalanmaları öğrenmemizi sağlayan blok zincir tabanlı terra ağı iki yerel token olarak kabul edilmiştir. UST TerraUSD ve LUNA terra ağına bağlı önemli tokenlerden biri olarak yatırımcıların da dikkatini çekmektedir.

LUNA ve UST Nedir; LUNA Ve TerraUST – Terra Labs

Terra labs tarafından blok zincir tabanlı bir proje olarak iki yerel token piyasaya sürülmüştür. LUNA ve UST olarak tanımlana bu yerel kripto paralar Terra ekosistemine bağlı olarak işlem yapılabilen özelliklere sahiptir. Terra blok zinciri cosmos SDK üzerinden kurularak 100’den fazlası için projelere yer verilmiştir. Güney Kore tarafından inşa edilmiş bir proje kapsamında kullanılır.

LUNA ve UST nedir Terra; LUNA ve UST token olarak kripto para piyasasında yerini almıştır. Terra ekosistemine bağlı olarak yerel inşa edilmiştir. Takas edilemeyen ve özel blok zincir oluşumlarına dahil olan sistem özellikleri bulunmaktadır. Web 3 uygulamaları içererek işlem yapılabilmektedir.

  • LUNA ve UST token olarak özel blok zincir tarafından geliştirilmiştir.
  • Terra ekosistemi üzerinden Güney Kore tarafından yönetilir.
  • 100’den fazlasını içerebilen özellikleri vardır.
  • NFT, Defi ve Web 3 uygulamaları içerir.
  • Cosmos SDK üzerinden kurularak yer almıştır.
  • İki yerel token olarak takas edilememektedir.

LUNA ve UST ile 40 milyon değerinde işlem yapılarak, 2022 yılında 15 milyardan 138 kat değer artışı gözlemlenmiştir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.