Metaverse Coinler Hangileri?

0 8

Metaverse coinler hangileri araştırıldığında bunlar içerisinde önde olan kripto paralar Decentraland (MANA), The Sandbox (SAND), Axie Infinity (AXS), Enjin Coin (ENJ) ve Chromia (CHR)dır. Sanal evrenlerin desteklenebilmesi adına Metaverse platformları tarafından çeşitli kripto paralar piyasaya sürülür.

Metaverse platformu blok zincir tabanlıdır ve kullanıcılarına NFT’ler başta olmak üzere ilgili platformlarda alım satım işlemleri yapmak için Metaverse coinleri kullanılır, coinler aynı zamanda yönetişim tokeni işlevi görür.

Blok Zincir Dünyası

Finansal işlemlerde merkeziyetsizlik olanağı sağlayan blok zincir dünyası değiştirilemez coinlerin ortaya çıkması ile birlikte gerçek varlıklar olan örneğin bir tapu senedi NFT haline getirilir ve sanallaştırılır. Gerçek varlıklara sanal sahiplik atanması merkeziyetsiz finans ekonomisi oluşturmayı kolaylaştırmaktadır.

Dünyanın geleceğinde metalarsa kavramının önemli bir rol üstlendiğini anlamayı sağlayan blok zincir teknolojisi kendi içerisinde bir Metaverse ekonomisini yarattı ve böylelikle büyük markalar başta olmak üzere tüm finansal sektörde sanal mağazalar platform üzerinde açıldı.

Metaverse Coinler Hangileri Genel Bilgi

Metaverse coinler hangileri öğrenmek için tokenler hakkında genel bilgiye sahip olmak gerekir. Arjantinli girişimciler tarafından geliştirilen Metaverse oyunu Decentraland üzerinde sanal araziler edinilir. Oyundaki alım satım işlemlerinde kullanılan coin Mana’dır.

The sandbox NFT şeklinde toprak parçası alarak çeşitli kaynakları kullanma şartıyla kendi evrenini yaratma olanağı atanır kullanılan coin Sand token’dir. NFT tabanlı oyna kazan oyunu olan Axie Infinity yaratıkları toplayıp geliştirmeye dayalıdır kullanılan coin Axie token’dir ve en değerli Metaverse tokenleri içerisindedir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.