Metaverse Coinler Hangisi?

0 9

Metaverse kavramı, ilk olarak 1992 yılında Snow Crash romanında kullanılmıştır. Beraberinde kitaplar, filmler gibi farklı alanlarda duyurulur hale geldi. Blokzincir teknolojisinin ortaya çıkması ile beraber, Metaverse bu kadar gelecek vadeden kavram değildi. Günümüzde blok zincir ve peşinden EFT teknolojisi ile beraber Metaverse kavramı da çoğunun alım ve satım yaptığı ticari bir alan haline geldi. Peki, Metaverse Coinler hangisi?

Metaverse Coinler Hangisi Ve Detaylar Nedir?

Blok zincir tabanlı Metaverse platformları, kurmuş oldukları sanal evrenleri destekleme amacıyla çeşitli kripto paraları piyasaya sürmektedir. Metaverse platformları tarafından çıkarılan bu birimler, Metaverse Coinleri ya da tokenleri olarak tanımlanmaktadır. Metaverse coinler hangisi;

Decentraland (MANA)

90601 parsellik evrenden oluşan Decentraland (MANA) üzerinden, oyuncular sanal araziler edinebiliyor. Aynı zamanda içerik uygulamalar oluşturmaları mümkün. Başkalarının arazilerinden deneyim elde edilmektedir.

The Sandbox (SAND)

The Sandbox (SAND) dünyasında, oyuncular bir toprak parçası alıp bunun üzerine Çeşitli kaynakları kullanarak kendi evrelerini oluşturabiliyorlar. Tüm alım-satımlar, tek bir token üzerinden yapılmaktadır.

Axie Infinity (AXS)

Metaverse oyunları listesi içerisinde yer alan Axie Infınıty oyunu, 2018 yılında piyasaya sürülmüştür. Oyun içerisindeki yaratıkların toplanıp, geliştirilmesinde Axie Infinity (AXS) Coiny kullanılır. en değerli Metaverse Tokenleri arasında geliyor ve oldukça popülerdir.

Enjin Coin (ENJ)

Enjin Coin (ENJ), Metaverse oyunları içerisinde bulunan popüler bir sisteme sahiptir. Oyun geliştiricilerine, Ethereum üzerinden sanal ürünleri oluşturma ve bunları yönetme olanağı tanımaktadır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.